Vetëflijimi i nënë dhe bijë për ringjallje/ Përcillen drejt banesës së fundit në Përmet, ku prehet dhe kryefamiljari

Zhaneta Josifi 56-vjeçe dhe e bija Anisa Josifi 30-vjeçe, u përcollën ditën e sotme në banesën e fundit në Përmet, aty ku prehet dhe bashkëshorti i Zhanetës dhe babai i Anisës, prej 6 vitesh, i cili edhe ai vrau veten duke u hedhur nga pallati. Të afërmit e saj, kanë përcjellë Zhanetën dhe Anisën në banesën e fundit, ku mbi arkivolin e 30-vjeçres Anisa ishte vendosur dhe një vello nuserie. Në një kohë kur të gjithë prisnin që ta pëecillni të rënë nuse, ata e përcollën atë në banesën e fundit.

Historia e kësaj familje ka tronditur mbarë opinionin publik në lidhje me detajet e shokuese të vjedhjes së tyre. Anisa Josifi sipas motrës së saj Blerta, 34 vjeç, kishte 15 muaj që kishte vdekur dhe se familja po priste ringjalljen e saj, ndërsa nuk dieht ende se preja sa kohësh qëndronte e vdekur e ëma.

Blerta Josifi u gjet në gjendje të rëndë në banesën, ku ndodhshin dhe dy trupave të pajetë. Ajo u dërgua thuajse në gjendje kome në spital për shkak të kequshqyerjes, por mundi të mbijetonte.

Ngjarja e rëndë u zbulua dy ditë më parë në Kombinat, ku Zhaneta së bashku me dy vajzat e saj besonin tek ringjallja dhe prandaj u vetëflijuan. Burime për Report Tv bëjnë të ditur se Anisa Josifi mbahej në banesë duke u lyer me vaj dhe uthull në mënyrë që të mos ndihej era e trupit të dekompozuar.

Nënë e bijë u gjetën pa shenja jete në banesën e tyre, mbrëmjen e enjtes rreth orës 19:30, ndërsa policia u njoftua nga vëllai i Zhanetës, pasi motra e tij dhe dy mbesat nuk i përgjigjeshin në telefon dhe nuk i hapnin as derën.

I.K./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se pandemia COVID-19 ka ndikuar në rritjen e çmimeve nëpër zonat turistike në vend?

Komento

Komente

 • Iris: 05/07/2020 00:07

  Kam vene re se ne ceremonite funerale ne Shqiperi,paraqitja e pjesemarresve eshte e parregullt.Po shoh njerez pa costume,disa te veshur me denim,ai qe lexonte eulogjine ,I veshur me bluze sportive me numra sikur eshte ne stadium,pa folur per ata me kapele qe nuk e heqin as per respect te te vdekurve.Njerez qe nuk respektojne te vdekurit,nuk respektojne as te gjallet.

  Përgjigju
 • luli: 04/07/2020 15:16

  problemet e verteta qe sjell feja del ne pah kur njerzit besojne vertet,feja zhvlerson jeten reale dhe i premton parajsen si te sigurt mjafton te besosh dhe mbaruan hallet,bile te vdesim sa me shpejt qe te jetojme parajsen sa me shpejt,kte veprim bon dhe kto njerez te mire nene e bije duke besuar verberisht tek nje ringjallje e shpejte ketu ne toke sipas deshmitareve te jehovait

  Përgjigju
 • Ermela: 04/07/2020 13:21

  Gjynah fatkeqsi e madhe,dhimbje e madhe Mo's e past kush per risk,Feja nga erdhi KY predikim per gjithe keto besimtare nga erdhi kjo,CA bahet ku asht shteti,ku eshte shoqeria civile,sektet fetare duhet te bejne punen w zotit ne qofte SE ekziston dhe Jo te Marrin jete njerzish Deshmirare te jehovait Ka shume ne shqiperi dhe Mo's harroni SE shume te rinje Jane vetflijuar,o njerz duajeni jeten tuaji,SE ajo vetem nje here jetohet Mo's u merrni me shehelere dhe hoxhallare ,shikoni shendeti dhe familjet tuaja ATA duan te pasurohen me genjeshtrat e tyres e harruar ate hoxhen neLezhe qe I xhvishte njerzit lakuriq,hoxhe pederast ,ketyre sharlataneve dhe genjeshtareve ju a paska ditur vetem Enver Hoxha.Me keto vdekje monstruoze qe ndodhin menjwhere themi ooohsa mire Ishim ku je more Enver Hoxha

  Përgjigju
 • Mostra: 04/07/2020 09:14

  Béni me mir teste per

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Eugert Lazaj vrau veten! Flasin prindërit: U fiksua gjatë karantinës, thyente telefona, kërkoi grila të ngurta se thoshte ka njerëz jashtë shtëpisë!