Vetëplagoset me armë zjarri 87 vjeçari, dërgohet në spitalin e Tropojës

Foto ilustruese

Një 87 vjeçar është vetëplagosur me armë zjarri në fshatin Lllugaj, ndërsa është transportuar për mjekim në spitalin e Tropojës. Në vendin e ngjarjes u gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale arma e zjarrit. Nuk dihen rrethant e ngjarjes.

Sot, rreth orës 19:40, në fshatin Lllugaj, dyshohet se është vetëplagosur me armë zjarri, tip pistoletë, shtetasi A. M., 87 vjeç, i cili është transportuar për mjekim në spitalin e Tropojës.

Në vendin e ngjarjes,  shërbimet e Policisë, gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale armën e zjarrit, me të cilën dyshohet se është vetëplagosur 87-vjeçari”, thotë policia.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tropojë, vijon punën për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Elbasan/ Aksident në Belsh, makina del nga rruga 2 persona shoqërohen në spital në gjendje të rëndë