Ndërron jetë 50-vjeçari që tërhoqi qenin zvarrë me makinë rreth një javë më parë

Makina duke tërhequr qenin / Faik Përkoxha

PESHKOPI - 50-vjeçari i cili vrau qenin e tij duke e tërhequr zvarrë me makinë ka ndërruar jetë ditën e sotme (22 shtator) si pasojë e një arresti kardiak.

Ngjarja ka ndodhur në Peshkopi pavarësisht se Faik Përkoxha ishte banues në Sukth.

Burime për Report Tv bëjnë me dije se ai ishte baba i 5 fëmijëve dhe ditën e nesërme do të dërgohet në Sukth.

"Më datë 22.09.2020, është transportuar për në spitalin e Peshkopisë nga familjarët shtetasi F. P., rreth 50 vjeç,  banues në Sukth, Durrës, pa shenja jete,  i cili nga hetimet paraprake të kryera  dyshohet se ka humbur jetën si pasojë e infraktit, në banesën e një miku të familjes" - njofton policia.

50-vjeçari kishte lidhur qenin e tij pas makinës dhe e tërhoqi zvarrë në Sukth derisa katërputroshi ngordhi. Kjo ngjarje është regjistruar rreth një javë më parë.

Pas kësaj, Përkoxha u gjobit për keqtrajtimin e kafshëve.

D.P./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Universitetet mësim online dhe mbyllen konviktet, ju duket i drejtë vendimi i Komitetit të ekspertëve?

Komento

Komente

 • eli: 23/09/2020 13:51

  zot ka ...dhe esht i vetmi...por duhet te ket pwr te gjith edhe ata qe u bejn keq njerzve te pa fajshen....thon qe zoti vonon por nk harron kete radh nk vonoi ...keshtu duhet te jet gjithmon me keta plera...

  Përgjigju
  • Uri: 28/09/2020 18:04

   Eh do kishte qane mire po ti zente gjynafi i popullit dhe kta politikanet tone se zvarre po terhekin popullin

  • Ela: 27/09/2020 16:57

   Shume e vertet

 • Aldo: 23/09/2020 10:20

  karma

  Përgjigju
 • Ana: 23/09/2020 09:05

  Kur mora vesh lajmin, mendova qe shumica e komentuesve do pendoheshin per ate cka i kishin uruar dhe mund te ishin ndjere keq. Tani qe po lexoj komentet mbi vdekjen e zoterise, kuptoj sa te ndyre jemi si popull dhe sa te ceket. Ngushellime familjarve..

  Përgjigju
  • Ana: 23/09/2020 20:26

   Per te cektin: Vdekja nuk i urohet askujt... dhe asnje njeri normal nuk mund te gezohet dot per vdekjen e nje personi dhe aq me teper te gjykoje qe zoti i dha ate qe meriton.

  • I cekti: 23/09/2020 14:49

   Qeni eshte kafshe por ama eshte besnike ndaj te zotit. Mendoje qe qeni ka vajtur vete tek litari dhe tek makina duke i besuar 100%. Shpresoj ata qe do te ta shperdorjne besnikerine tende mos te arrijne kurre deri ne ate pike. Populli nuk eshte i ceket por nuk i duron dot bese-shkalet.

 • Tan: 23/09/2020 07:37

  Nje me pak!

  Përgjigju
 • Tralala: 23/09/2020 00:02

  Cudi une vajta 79 vjec dhe i kam hob kur vras qent ,biles edhe qente e liqenit une i mbyta te gjith me litar ..dhe ja ku jam nuk me zun hakat e qeneve ..ore jeni mir nga trut ju komentusa ai la 5 femij jetim ju i thoni te zun hakat e qenit...hakat do tju zen ju qe flisni keq per nje njeri qe la familjen dhe femije te mitur..

  Përgjigju
  • Ndihmoni: 24/09/2020 08:15

   O plehre aty do ta kesh dhe ti, nuk u gezuam Per vdekjen e tij, por meverdhi keq qe nuk ndjeu dhimbjen e qenit te gjore te pafajshem, dhe te merrte denimin dic e meritonte, Dhe ti qe ke bere krime me qente vetem Xoti e di nga do tete dale shpirti,

  • Pireta Fiedler: 24/09/2020 08:03

   Trego emrin o ndyresire se te njejtin fat do kesh si ky plera.Hakun e qeneve do ta marr dhe ti do hash dhe

  • ola: 23/09/2020 08:18

   TI ME KAFSHE SE AI...MOS U MERZIT ATY KU TE DHEMB ME SHUME ATY TE BIE O PLERE...

 • Kadrija: 22/09/2020 23:44

  SHIKOJENI O POPULL,,,,VETEM NJE JAVE I ZGJATI JETA KETIJ QEN BIR QENI,,,,ZOTI E COI NE ESFEL TE GOMEREVE,,,DHE THONI PASTAJ QE NUK KA ZOT,,,,,allahu i shikon te gjtha ,ky eshte nje shembull shume sinjifikativ....////

  Përgjigju
  • Ela: 27/09/2020 17:04

   Tamam

 • Lari: 22/09/2020 23:15

  Drejtesia per qenin u realizua fale zotit se te ishte per qeverin i kishte maru gjithe qent e lagjes ai....

  Përgjigju
 • O tej: 22/09/2020 23:11

  A ka zot?

  Përgjigju
  • eli: 23/09/2020 13:48

   Zot ka po duhet te ket per te gjith edhe per ata qe vrasi njerez te pa fajshem ....thon qe zoti vonon po nk harron kete radhe nk vonoi ...mebty o zot gjithmon....spersat ke ty

 • Enver: 22/09/2020 21:00

  Zoti ka bërë drejtësi duke e cuar me t ë shumtit këtë mostër qê torturii një krijesë të pafajshme.

  Përgjigju
 • roma: 22/09/2020 20:06

  kushe turturon kafshet ate funde do kene ......

  Përgjigju
 • Berat: 22/09/2020 20:01

  Dhe themi ska zote te zun hakat e qenit te gjor

  Përgjigju
 • Populli: 22/09/2020 19:03

  Haka e kafshës fisnike dhe të gjorë të zënë ...

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Shkodër/ Tentoi të vriste me armë 37-vjeçarin pas konfliktit për lojën e pokerit, arrestohet një 20-vjeçar