Vettingu konfirmon në detyrë gjyqtaren e Gjykatës së Posaçme Irena Gjoka

Irena Gjoka sot në seancën e Vettingut

TIRANE-Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrën gjyqtaren e Gjykatës së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, Irena Gjoka.

Në datë 24 shkurt u zhvillua seanca dëgjimore, ndërsa sot trupa gjykuese e përbërë nga Roland Ilia, Valbona Sanxhaktari dhe Genta Tafa Bungo vendosën konfirmimin në detyrë, pasi rezultoi e pastër në të tre shtylla e vlerësimit.

Irena Gjoka e ka nisur karrierën në sistemin e drejtësisë në vitin 1993. Gjoka ka punuar si gjyqtare në Gjykatën e Fierit, ndërkohë që në vitin 2014 është emëruar në Gjykatën e Krimeve të Rënda në Tiranë.

Prej dhjetorit 2019, ajo është pjesë e Gjykatës së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar në Tiranë.

Irena Gjoka sot në seancën e Vettingut

d.ba./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Nëse do t’ju jepej mundësia të jetonit në një vend tjetër, a do të largoheshit nga Shqipëria?

Komento

Komente

 • Biba: 26/02/2020 10:48

  Gjyqtare me te paafte se kjo ne shqiperi nuk gjen. Mjere kush ka gjyq me kete gjyqtare.

  Përgjigju
 • labi: 26/02/2020 10:04

  Nderi lahet me nder. Kot nuk e ndihmoi tahirin kjo. U tregua korrekt qeveria me kete. Do beje ankim onm?

  Përgjigju
 • alba fier: 26/02/2020 09:59

  Gjith fieri e njeh si gjyqtaren qe ka fshehur pasurite ne emer te njrzve te saj. Kjo esht shum e pasur dhe e din te gjith

  Përgjigju
 • Arbri: 26/02/2020 09:54

  Normal qe do konfirmohej kjo se ndihmoi saimir tahirin mos me u denu me burg. E kishte ok me qeverine se e beri nderin.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

'Babai' dhe 'fëmijët e gjetur' në PD