VIDEO/ 3 gola në Firenze, Fiorentina shtang Milanin! Humbasin kuqezinjtë

Goli i parë i ndeshjes

Fiorentina bëri surprizën e javës, duke mundur 2-1 Milanin në Serie A. Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll pa gola, teksa në minutën e 49 Gonzales shënoi nga pika e bardhë e penalltisë. Një gabim i Tomorit bëri që Fiore të shënonte nga pika e penalltisë. Kur pritej reagimi i kuqezinjve, Luka Jovic shënoi për 2-0. Në fundin e ndeshjes, Theo (90+4') shkurtoi shifrat për 2-1. Fiorentina me 31 pikë merr vendin e 12-të, teksa Milan me 47 pikë mbetet në vendin e katërt.

GOLAT/ Milan humbet me Fiorentinën, Atalanta 'nuk ndez' në shtëpi! Monza mposht Empolin në Serie A

×

Çelet në Lushnjë panairi ‘Ditët e Bujqësisë’, pjesëmarrëse 94 kompani nga vendi, rajoni e bota