VIDEO/ 7 gola në 'Anfield', Liverpool e bën dramë me Tottenham-in dhe prek Europën! Manchester City merr kreun e Premier League

Goli i Salah

Liverpooli fitoi 4-3 me Tottenham-in për javën e 34-t në Premier Leaguen angleze të futbollit. Sfida e zhvilluar në "Anfield Road" pa një fund dramatik, teksa goli i fitores u shënua në minutën 90+4 nga Diego Jota. Nga ana tjetër, Manchester City fitoi 1-2 në transfertë me Fulham, duke marrë kreun e Premier League edhe pse me një ndeshje më pak se Arsenali.

Në "Anfield Road", Liverpooli vendas mundi 4-3 Tottenham-in në një ndeshje me emocione të forta, teksa gjithçka u vendos vetëm në shtesë. Pas 15 minutash lojë, vendasit e gjetën veten në avantazhin e tre golave. Jones, Diaz dhe Salah shënuan për 3-0, para se Kane në të 39 minutë të shkurtonte për 3-1 nga pika e bardhë e penalltisë.

Në pjesën e dytë, Spursat ia dolën të barazonin në 3-3 me Son dhe Richarlison, teksa vetëm një minutë pas barazimit ishte Diego Jota që në të 90+4 shënoi golin me vlerën e tri pikëve.

Liverpool me 56 pikë merr vendin e pestë që të dërgon në Europa League, teksa lë pas në vendin e gjashtë Tottenham-in me 54 pikë.