VIDEO/ 'Al Jazeera' e Ballkanit tregon të persekutuarit që nderohen në 'Bunk-Art2'

Nuk ka ngelur media prestigjoze pa i dedikuar vëmendje të veçantë që në hapjen e tyre dy muzeumeve më të dashur për shqiptarë e të huaj: Bunk'Art1 dhe Bunk'Art2.

AlJazeera e Ballkanit, me seli në Beograd, pas një vizite në Tiranë i ka kushtuar këtë kronikë Bunk'Art2 dhe nderimit të të persekutuarve të diktaturës.

Bunk-Art2 mbetet një muzeum unikal në gjithë rajonin për materialet e grumbulluara, historitë që tregon dhe sidomos për pozicionin e veçantë ku është konceptuar. Ndiqni videon...

Postimi VIDEO/ 'Al Jazeera' e Ballkanit për  'Bunk-Art2'

d.ba./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të mbahen zgjedhjet parlamentare me lista të hapura?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Zgjedhorja/ Endri Shabani: Rama e Basha humbasin vota po dolën kundër listave të hapura! SHBA pro hapjes së tyre duke propozuar sistem danez