VIDEO/ Arbitri mori vendim kundër City-t në momentin final, Erling Haaland bën reagimin për të cilin mund të ndëshkohet

VIDEO/ Arbitri mori vendim kundër City-t në momentin final, Erling Haaland bën reagimin për të cilin mund të ndëshkohet

Haland dhe arbitri i ndeshjes kundër Tottenham

Lojtari i Manchester City Erling Haaland ishte shumë i pakënaqur me vendimet e marra nga Simon Hooper, gjyqtari i ndeshjes kundër Tottenham.

Norvegjezi reagoi ashpër pas vendimit të marrë në minutën e fundit të ndeshjes, duke i thënë “shko në dreq, i mallkuar”. Ai nuk u ndal me kaq po zemërimin e tij e shprehu edhe në rrjetet sociale.

Videon e vendimit të çuditshëm të Hoopet ai e postoi në rrjetin social “X” duke shkruar “ËTF”.

Mediat sociale të Haaland dhe komentet në fushë mund ta vendosin atë në telashe nëse federata angleze tregon qëndrueshmëri në vendimmarrjen e tyre.

Në fillim të këtij sezoni, Virgil van Dijk u ndëshkua me një ndeshje shtesë pasi i tha gjyqtarit “kjo është një shaka, po bën shaka me mua!”, pasi u ndëshkua me karton të kuq ndaj Newcastle. Ndoshta i njëjti fat e pret Haalandin.

 

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Ylli Pata: Fiksimi për teorinë e shumatoreve të patericave në opozitë

Ylli Pata: Fiksimi për teorinë e shumatoreve të patericave në opozitë