VIDEO/ Arsenal eleminohet nga Kupa e Ligës, Manchester City fiton dhe largon Chelsea nga kompeticioni! Broja luan titullar, zhgënjen Tottenham

Arsenal

Kupa e Ligës në Angli ka zhvilluar ndeshjet e 1/16. Arsenal u mposht në shtëpi 1-3 nga Brighton duke u eleminuar nga Kupa. Goli i Nketiah nuk i shërbeu Topçinjve, që u përmbysën nga surpriza e sezonit. Tanimë skuadra e Arteta largohet nga Kupa. Newcastle kaloi Crystal Palace 1-0, teksa u kualifikuan edhe Nottingam që kaloi Tottenham. Liverpool kaloi me vështirësi Derby pas penalltive.

Në "Etihad" Manchester City mposhti 2-0 Chelsea në Kupën e Ligës. Golat për Qytetarët u shënuan nga Mahrez në minutën e 53 dhe Alvarez në minutën e 58. City largon Chelsea nga Kupa e Ligën, me Brojën që e nisi titullar ndeshjen dhe luajti 68 minuta.

Rezultatet:

Ora 23:01
VIDEO/ Manchester City fiton me Chelsea, Blutë largohen nga Kupa e Ligës! Broja luan 68 minuta