VIDEO/ Arsenal eleminohet nga Kupa e Ligës, Manchester City fiton dhe largon Chelsea nga kompeticioni! Broja luan titullar, zhgënjen Tottenham

VIDEO/ Arsenal eleminohet nga Kupa e Ligës, Manchester City fiton dhe largon Chelsea nga kompeticioni! Broja luan titullar, zhgënjen Tottenham

Arsenal

Kupa e Ligës në Angli ka zhvilluar ndeshjet e 1/16. Arsenal u mposht në shtëpi 1-3 nga Brighton duke u eleminuar nga Kupa. Goli i Nketiah nuk i shërbeu Topçinjve, që u përmbysën nga surpriza e sezonit. Tanimë skuadra e Arteta largohet nga Kupa. Newcastle kaloi Crystal Palace 1-0, teksa u kualifikuan edhe Nottingam që kaloi Tottenham. Liverpool kaloi me vështirësi Derby pas penalltive.

Në "Etihad" Manchester City mposhti 2-0 Chelsea në Kupën e Ligës. Golat për Qytetarët u shënuan nga Mahrez në minutën e 53 dhe Alvarez në minutën e 58. City largon Chelsea nga Kupa e Ligën, me Brojën që e nisi titullar ndeshjen dhe luajti 68 minuta.

Rezultatet:

 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 23:01
VIDEO/ Manchester City fiton me Chelsea, Blutë largohen nga Kupa e Ligës! Broja luan 68 minuta

Në "Etihad" Manchester City mposhti 2-0 Chelsea në Kupën e Ligës. Golat për Qytetarët u shënuan nga Mahrez në minutën e 53 dhe Alvarez në minutën e 58. City largon Chelsea nga Kupa e Ligën, me Brojën që e nisi titullar ndeshjen dhe luajti 68 minuta.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Meta i bashkohet protestës së Berishës: Të gjithë bashkë që të shporrim këtë regjim monist! S’jam takuar me Mc Gonigal, drejtësia të bëjë hetim të plotë

Meta i bashkohet protestës së Berishës: Të gjithë bashkë që të shporrim këtë regjim monist! S’jam takuar me Mc Gonigal, drejtësia të bëjë hetim të plotë