VIDEO/ Arsenali tre gola për shkëputjen në krye të Premier League, United 'tradhtohet' nga Casemiro

VIDEO/ Arsenali tre gola për shkëputjen në krye të Premier League, United 'tradhtohet' nga Casemiro

Festa e Arsenalit për një nga tre golat

Premier League në Angli mbylli të diel raundin e 27-të. Në përballjet e djeshme, Arsenali fitoi 0-3 derbin e Londrës me Fulham. "Topçinjtë" me këto tri pikë shkojnë në +5 pikë nga Manchester City ndjekës. Në përballjet e tjera, Ëest Ham barazoi 1-1 me Aston Villan, ndërsa Neëcastle fitoi 2-1 me Ëolves. Përballja mes Manchester United dhe Southampton përfundoi pa gola, me Casemiro që doli nga fusha me karton të kuq për "Djajtë" në minutën e 34 për një ndërhyrje të gabuar.

Në "Craven Cottage" në Londër, Fulhami humbi 0-3 në shtëpi me Arsenalin. "Topçinjtë" e Artetas nuk e diskutuan fitoren, duke thelluar në pesë pikë kryesimin e Premier League. Për Arsenalin golat u shënuan nga Gabriel në minutën e 21, Martinelli në të 26 dhe Odegaard në të 45+2 minutë. Me 66 pikë Arsenali kryeson renditjen e Premier League, pesë pikë më shumë se Manchester City ndjekës.

Në vendin e tretë Manchester United me 50 pikë, teksa Tottenham me 48 pikë mban vendin e katërt, ndërsa Neëcastle në të pestin me 44 pikë.

VIDEO:

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

 Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’

Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’