VIDEO/ Bayern, Dortmund dhe Leverkusen nuk falin, garë e fortë për kreun e Bundesligës

VIDEO/ Bayern, Dortmund dhe Leverkusen nuk falin, garë e fortë për kreun e Bundesligës

Festa e Bayer Leverkusen

Bundesliga gjermane e futbollit është në javën e 20-të. Këtë të shtunë me fillim nga 15:30 u zhvilluan pesë ndeshje. Bayern Munich nuk fali në shtëpi, teksa fitoi 3-0 me Bochumin. Edhe Dortmund është në garë për vendin e parë, me verdhezinjtë që fituan 0-2 kundër Werder Bremen në transfertë. Fitore edhe për Freiburg, Leverkusen, Union Berlin dhe Augsburg.

Në "Allianz Arena", Bayern Munich fitoi 3-0 me Bochumin për javën e 20-të në Serie A. Golat për djemtë e Nagelsmann u shënuan nga Muller në minutën e 41, Coman në të 64 dhe Gnabry në minutën e 73 nga pika e bardhë e penalltisë. Pas kësaj fitoreje, Bayern Munich shkon në kuotën e 43 pikëve në vendin e parë, tre pikë më shumë se Dortmund.

Në "Weserstadion", Werder Bremen u mposht 0-2 me Borussia Dortmund. Për verdhezinjtë golat u shënuan nga Bynoe-Gittens në minutën e 67 dhe Julian Brandt në minutën e 85 të ndeshjes. Me këtë fitore që është e pesta në radhë, Dortmund me 40 pikë është në vendin e tretë të Bundesligës, tre pikë pas Bayern Munich.

Bundesliga - java 20-të:

15:30

Bayern Munich 3-0 Bochum (Muller41', Coman 64', Gnabry 73')

Freiburg 2-1 Stuttgart (Gifo 60' (p), 84' (p) / Fuhrich 30')

Hoffenheim 1-3 Leverkusen (Nsoki 77' / Andrich 6', Diaby 47' Hlozek 56')

Mainz 3-1 Augsburg (Lee Sung 21', 52', Onisiuo 24' /Demirovic 28')

Werder Bremen 0-2 Dortmund (Bynoe-Gittens 67', Brandt 85')

18:30

RB Leipzig 1-2 Union Berlin

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 17:42
VIDEO/ Dikush të ndalë Dortmundin, pesë fitore radhazi për vendin e dytë

Në "Weserstadion", Werder Bremen u mposht 0-2 me Borussia Dortmund. Për verdhezinjtë golat u shënuan nga Bynoe-Gittens në minutën e 67 dhe Julian Brandt në minutën e 85 të ndeshjes. Me këtë fitore që është e pesta në radhë, Dortmund me 40 pikë është në vendin e dytë të Bundesligës, tre pikë pas Bayern Munich.

Ora 17:41
VIDEO/ Bayern Munich nuk e diskuton Bochum-in, tre gola në Bavari

Në "Allianz Arena", Bayern Munich fitoi 3-0 me Bochumin për javën e 20-të në Serie A. Golat për djemtë e Nagelsmann u shënuan nga Muller në minutën e 41, Coman në të 64 dhe Gnabry në minutën e 73 nga pika e bardhë e penalltisë. Pas kësaj fitoreje, Bayern Munich shkon në kuotën e 43 pikëve në vendin e parë, tre pikë më shumë se Dortmund.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Në Parlamentin Evropian kërkohet sanksionimi i Serbisë për dhunën në Kosovë

Në Parlamentin Evropian kërkohet sanksionimi i Serbisë për dhunën në Kosovë