VIDEO/ Bochum dhe Dortmund shënojnë nga 5 gola, Union Berlin i merr vendin e parë Bayern-it

VIDEO/ Bochum dhe Dortmund shënojnë nga 5 gola, Union Berlin i merr vendin e parë Bayern-it

Bochum 5-2 Hoffenheim

Bundesliga gjermane e futbollit është në javën e 19-të. Me fillim nga 15:00 u zhvilluan pesë ndeshje. Bochum fitoi 5-2 me Hoffenheim, Dortmund mposhti 5-1 Freiburgun, Eintracht Frankfurt fitoi 3-0 me Hertha Berlin, Koln dhe Leipzig u ndanë 0-0, teksa Union Berlini dhe Mainz u ndanë 2-1. Me një ndeshje më pak, Bayern Munich zbret në vendin e dytë, teksa Union Berlin merr kreun me 39 pikë.

Në "Signal Iduna Park" të Dortmundit, vendasit e Borussia fituan 5-1 me Freiburgun. Miqtë mbetën me një lojtar më pak pas largimit të Sildillia me karton të kuq. Schlotterbeck në minutën e 26-të kaloi në epërsi Dortmundin, teksa Holer barazoi në minutën e 45. Adeyemi, Haller, Brandt dhe Reyna shënuan katër herë të tjera për Dortmund, që në fund fitoi 5-1. Golin e parë në Bundesligë e shënoi edhe Sebastian Haller, sulmuesi i Dortmund që kaloi dy operacione për të hequr tumorin në testikuj. Për sulmuesin ky ishte goli i parë zyrtar me verdhezinjtë.

Bundesliga - java 19-të:

Bochum 5-2 Hoffenheim (Hofman 22', Forster 30', Asano 40', Masovic 69', Broschinski 83' ' Dabbur 77')

Dortmund 5-1 Freiburg (Schlotterbeck 26', Adeyemi 48' Haller 51', Brendt 69' Reyna 82' / Holer 45')

Eintracht Frankfurt 3-0 Hertha Berlin (Kolo Muani 21', 28', Buta 90+4')

Koln 0-0 Leipzig

Union Berlin 2-1 Mainz (Behrens 32', Siebatcheu 84' / Ingvartsen 78')

18:30

18:30 Borussia MGladbach 0-0 Schalke

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 17:54
VIDEO/ Kaloi dy operacione, Haller shënon golin e parë në Bundesligë! Dortmund 'shuplakë' Freiburgu-t

Në "Signal Iduna Park" të Dortmundit, vendasit e Borussia fituan 5-1 me Freiburgun. Miqtë mbetën me një lojtar më pak pas largimit të Sildillia me karton të kuq. Schlotterbeck në minutën e 26-të kaloi në epërsi Dortmundin, teksa Holer barazoi në minutën e 45. Adeyemi, Haller, Brandt dhe Reyna shënuan katër herë të tjera për Dortmund, që në fund fitoi 5-1. Golin e parë në Bundesligë e shënoi edhe Sebastian Haller, sulmuesi i Dortmund që kaloi dy operacione për të hequr tumorin në testikuj. Për sulmuesin ky ishte goli i parë zyrtar me verdhezinjtë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Zjarri shkrumboi banesën, 7 anëtarë të familjes Myftari pa strehë! Kryefamiljari: Bashkia Kukës të na ndihmojë!

Zjarri shkrumboi banesën, 7 anëtarë të familjes Myftari pa strehë! Kryefamiljari: Bashkia Kukës të na ndihmojë!