VIDEO/ Chelsea s'di të fitojë, Everton e ndal në Londër mes 4 golave

VIDEO/ Chelsea s'di të fitojë, Everton e ndal në Londër mes 4 golave

Festa e Havertz

Chelsea dhe Everton barazuan 2-2 për javën e 28-të në Premier League. Ndeshja e zhvilluar në "Stemford Bridge" prodhoi katër gola, me djemtë e Potter që nuk ditën të mbanin avantazhin dy herë. Blutë shënuan me Joao në minutën e 52-të, teksa Doucore në të 69 barazoi për Everton. Havertz nga pika e bardhë në të 76 shënoi te Chelsea për 2-1. Kur pritej që ndeshja të mbyllej, Simms shokoi tifozët vendas me golin e barazimit. Pas dy fitoreve radhazi, Chelsea ndalet në shtëpi dhe me 38 pikë mban vendin e 10-të. Everton me 26 pikë renditet në vendin e 15-të.


Lajmi kryesor:

'Festival golash' në Premier League, Tottenham ngec në transfertë! Conte humbet yllin e ekipit, Chelsea barazon në shtëpi (GOLAT)


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Tensionet në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në tryezën e bisedimeve

Tensionet në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në tryezën e bisedimeve