VIDEO/ Cristiano Ronaldo gol 'fantazmë' në Arabi, portugezi shënon dopietë në fitoren e Al Nassr

VIDEO/ Cristiano Ronaldo gol 'fantazmë' në Arabi, portugezi shënon dopietë në fitoren e Al Nassr

Cristiano Ronaldo

Al Nassr fitoi 4-3 kundër Al Ahli për raundin e shtatë në futbollin elitar të Arabisë Saudite dhe merr vendin e këtyre të fundit. Në këtë duel shënoi dopietë edhe Cristiano Ronaldo. Portugezi udhëhoqi të tijtë drejt tri pikëve, me sukesin që u ndoq nga afro 27 mijë tifozë në Riad.

Ndeshja u zhbllokua nga Ronaldo në minutën e katërt , teksa Talisca dyfishoi për vendasit. Ishte Frank Kessie që shkurtoi shifrat te miqtë, ndërsa sërish Talisca shënoi për 3-1. Në pjesën e dytë Mahrez shkurtoi për miqtë sërish, këtë herë nga penalltia.

Do duhej Ronaldo që të shënonte dopietë për vendasit, ndërsa Brikan vulosi shifrat në 4-3. Me këtë sukses Al Nassr shkon në kuotën e 15 pikëve për vendin e pestë, aq pikë sa ka edhe Al Ahli që pozicionohet një vend më poshtë.

CR7 këtë sezon ka shënuar nëntë gola, ndërsa goli i parë i kësaj mbrëmjeje ishte "i padukshëm". Për shkak të tymueseve në fushë, goditja e tij që përfundoi në rrjetë nuk u kap nga kamerat.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Ylli Pata: Fiksimi për teorinë e shumatoreve të patericave në opozitë

Ylli Pata: Fiksimi për teorinë e shumatoreve të patericave në opozitë