VIDEO/ Cristiano Ronaldo 'si vera', tripletë në pjesën e parë! Rekord me Al Nassr

VIDEO/ Cristiano Ronaldo 'si vera', tripletë në pjesën e parë! Rekord me Al Nassr

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo e ka dërguar në 29 numrin e golave këtë sezon (24 ndeshje) me Al Nassr në Ligën Arabe të Futbollit. Në ndeshjen kundër Abha, miqtë e Al Nassr shënuan tre herë me Cristiano Ronaldon, një herë me Mane dhe me Sulaiheem në pjesën e parë, duke e mbyllur 0-5

Në minutat 12-të dhe 21 ylli portugez shënoi me goditje dënimi, duke u kthyer të gjejë rrjetën edhe në këtë mënyrë. Tanimë në moshën 39-vjeçare ai nuk ndalet, duke treguar se është në formë dhe "varja e këpucëve në gozhdë" duket si një ditë e largët. Ronaldo "vulosi" sfidën në minutën e 43.

 

 

 

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Partia e Mitsotakis kandidon Fredi Belerin për eurodeputet, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

IKMT aksion në Tushemisht për prishjen e objekteve pa leje! Kryeinspektori: Pastrojmë bregun e liqenit

IKMT aksion në Tushemisht për prishjen e objekteve pa leje! Kryeinspektori: Pastrojmë bregun e liqenit