VIDEO/ Cristiano Ronaldo s’po gjen golin e parë zyrtar, shpërdoron dy raste të mira shënimi

Cristiano Ronaldo më në fund ka arritur të gjejë golin e  parë zyrtar me Al-Nassr në Arabi. Në ndeshjen e tretë zyrtare sulmuesi portugez ka shënuar golin e barazimit për ekipin e tij.  Ronaldo shënoi nga pika e penalltisë për rezultatin 2:2.

Al-Nassr luajti jashtë fushe kundër Al-Fateh, në kuadër të javës së 15-të në Ligën Profesionale Saudite.

Ronaldo, që është titullar dhe kapiten te skuadra e tij, shpërdoroi dy raste të mira shënimi. Të dy rastet e 37-vjeçarit ishin në pjesën e parë.

 

K.T./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Sondazhi në Report Tv/ Gjikondi: Shqiptarët të ‘uritur’ për një lider të ri të opozitës! Burimi: Meta po përfiton në kurriz të Berishës

Sondazhi në Report Tv/ Gjikondi: Shqiptarët të ‘uritur’ për një lider të ri të opozitës! Burimi: Meta po përfiton në kurriz të Berishës