VIDEO/ Depay zbret në fushë, Altetico Madrid i shënon tre herë Valladolidit për zonën Champions

Festa e madrilenëve

Në stadiumin "Metropolitan", Atletico Madrid fitoi 3-0 me Real Valladolid për javën e 18-të të La Ligës. Ndeshja nisi shpejt për vendasit, me Moratën që shfrytëzoi mirë asistin e Griezmann. Fantazisti francez shënoi golin e dytë në minutën e 23, teksa Hermoso në të 28 minutë shënoi golin e tretë. Në fushë për madrilenët u fut edhe Depay, me holandezin që dje u prezantua te Atletico. Atletico Madrid me 31 pikë merr vendin e katërt, duke siguruar zonën Champions, ndërsa Valladolid me 17 pikë mban vendin e 17-të.

VIDEO/ Barazon Real Madridin në klasifikim, Sociedad kalon pa probleme Vallecanon! Atletico 'tripletë'

A duhet prokurorëve të SPAK-ut t'u jepet e drejta e rikandidimit?