VIDEO/ Derbi i shqiptarëve shkon për Asllanin, Inter eliminon Atalantën në Kupën e Italisë

VIDEO/ Derbi i shqiptarëve shkon për Asllanin, Inter eliminon Atalantën në Kupën e Italisë

Festa e Inter

Inter fitoi 1-0 me Atalantën në fazën çerekfinale të Kupës së Italisë, duke kaluar më tej. Në stadiumin "Giuseppe Meazza" në Milano, zikaltërit e Inzaghit iu falën golit të Darmian në minutën e 57 të ndeshjes. Pasimi i Lautaro është shfrytëzuar mirë nga mbrojtësi, me goditjen që u ndal pas krahëve të Musso.

Pjesa e parë nuk prodhoi gola, me skuadrat që më shumë u kujdesën mos pësonin dhe të ishin në garë edhe pjesën e dytë. Goli i Darmian mjaftoi në fund, me Interin që pret fituesin e çiftit Lazio - Juventus për të mësuar kundërshtarin në fazën e radhës.

Te Atalanta Gjimshiti luajti titullar, teksa Asllani te Inter u fut në fushë për 20 minuta në pjesën e dytë duke zëvendësuar Calhanoglu.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Bukuria e rrezeve Gama në Univers

Bukuria e rrezeve Gama në Univers