VIDEO/ Diego Simeone s'i mban nervat, përplaset fizikisht me drejtorin e Dortmund

VIDEO/ Diego Simeone s'i mban nervat, përplaset fizikisht me drejtorin e Dortmund

Përleshja e zyrtarëve

Atletico Madrid fitoi 2-1 kundër Dortmundit në ndeshjen e parë çerekfinale të Champions League. Fundi nuk ishte i qetë pasi pati përplasje mes trajnerit Diego Simeone të spanjollëve dhe drejtorit sportiv të miqve, Sebastian Kehl.

Në pjesën e dytë, Emre Can u rrëzua i dëmtuar, por Atletico vazhdoi lojën dhe kundërsulmoi kundër mbrojtjes së Dortmundit, diçka që me sa duket nuk u pëlqeu gjermanëve.

Simeone dhe Kehl u panë më pas duke u përplasur, me trajnerin e Atleticos që e shtyu rivalin e tij dy herë në gjoks para se të ndaheshin. Gjermani duket më i qetë dhe nuk ia kthen me duar, teksa situata u qetësua pas disa sekondash.

Epo, javën që vjen në Dortmund dyshja do takohet sërish për ndeshjen e kthimit dhe kushedi çfarë kanë rezervuar.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pronat shtetërore mund të shkëmbehen me private, si e vlerësoni ligjin?×

Lajmi i fundit

Sulmohen me gurë 2 autobusë me tifozë të Skënderbeut, nga Tirana po ktheheshin në Korçë! Thyhen xhamat (FOTO)

Sulmohen me gurë 2 autobusë me tifozë të Skënderbeut, nga Tirana po ktheheshin në Korçë! Thyhen xhamat (FOTO)