VIDEO/ Dinamo fitore 'me zemër', Blutë kryesojnë Kategorinë e Parë

VIDEO/ Dinamo fitore 'me zemër', Blutë kryesojnë Kategorinë e Parë

Dinamo 2-0 Turbina

Në "Selman Stërmasi" Dinamo fitoi 2-0 me Turbinën për javën e nëntë në Kategorinë e Parë. Djemtë e Nevil Dedes shënuan vetëm në fundin e sfidës, teksa iu falën golave të Preloshit në të 83 minutë dhe Prodanit në minutën e katërt shtesë. Ndeshja në kryeqytet ishte e luftuar në çdo aksion, me Blutë që marrin momentalisht kryesimin në Kategorinë e Parë të futbollit me 18 pikë, një më shumë se Flamurtari që luan nesër në 16:00 në transfertë me Skënderbeun. Nga ana tjetër Turbina me vetëm pesë pikë mbetet në vendin e fundit të klasifikimit.

 


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Dy gola në fundin e sfidës, Dinamo rikthehet te fitorja pas dy ndeshjeve dhe merr momentalisht kryesimin! Burreli dhe Apolonia ndajnë pikët në Kategorinë e Parë


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Ëmbëlsirë me arra dhe portokall, si të përgatisni një super kek të shijshëm

Ëmbëlsirë me arra dhe portokall, si të përgatisni një super kek të shijshëm