VIDEO/ Djali i Hashim Thaçit mbështet Erion Veliajn: Do të votoj të dielën, mezi pres të shoh ç’do bëjë mandatin tjetër

Babi i tij, ish komandanti i UÇK, Hashim Thaçi, ndodhet në Hagë, por Endrit Thaçi e ka marrë në dorë angazhimin publik. Endriti, i cili ka edhe shtetësi shqiptare, përmes një mesazhi ka përkrahur Erion Veliajn në zgjedhjet e së dielës për kryebashkiak në Tiranë.

Në videon e postuar nga vetë Veliaj, djali i ish-presidentit Thaçi, thotë se si shumë qytetarë të tjerë me dyshtetësi, edhe ai do të votojë të dielën dhe nuk ka dyshim se për kënd.

“Të dielën e ardhshme janë zgjedhjet lokale në Shqipëri. Si shumë shqiptarë të tjerë me 2 nënshtetësi edhe unë do të votoj dhe nuk kam dëshirë se për kë. Erioni është mik i mirë i babit dhe gjithë Kosovës. Tirana është sot qytet më dinamik, më i bukur, më i hapur, për shkak të Erionit. Qindra mijëra turistë e kanë zbuluar Tiranën si një qendër të re kulturore dhe sportive europiane”, thotë në këtë video djali i Thaçit.

Ai në fund thotë se mezi po pret të shoh se çfarë do të bëj Erion Veliaj në mandatin e ardhshëm.

“Vetëm përpara, Erion”, përfundon Endrit Thaçi.

Ndërsa, Veliaj që e ka postuar këtë video, shprehet mirënjohës për fjalët e tij inkurajuese.

“Të jam mirënjohës për fjalët inkurajuese, Endrit Thaçi. E vlerësoj shumë mbështetjen tënde!”, ka shkruar Veliaj.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • e drejta: 08/05/2023 11:48

    BRAVOOOO

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Tensionet në veri të Kosovës/ Deputeti gjerman Roth: Jam kurioz të shoh se çfarë jusfikimi do të nxjerrë Vuçiç

Tensionet në veri të Kosovës/ Deputeti gjerman Roth: Jam kurioz të shoh se çfarë jusfikimi do të nxjerrë Vuçiç