VIDEO/ Djali i Maldinit tentoi të 'vjedhë' festën, Milan shënon 'in-extremis' dhe merr tri pikët! Kuqezinjtë ndjekin Napolin kryesues, Giroud 'engjëll dhe djall'

VIDEO/ Djali i Maldinit tentoi të 'vjedhë' festën, Milan shënon 'in-extremis' dhe merr tri pikët! Kuqezinjtë ndjekin Napolin kryesues, Giroud 'engjëll dhe djall'

Festa e Milan

Milan fitoi 2-1 me Spezian për javën e 13 në Serie A. Kuqezinjtë e Piolit e patën të vështirë, teksa golin e fitores e gjetën vetëm në minutën e 89 me Giroud, që doli me karton të kuq pasi hoqi fanellën dhe festoi si "i çmedur", duke pasur karton të verdhë më herët.

Dueli u hap nga Theo Hernendez pas 21 minutave lojë, teksa Daniele Maldini për miqtë barazoi në të 59 minutë. Djali i drejtorit dhe legjendës kuqezi të Milan tentoi t'i vidhte festën skuadrës që e ka në pronësi, teksa francezi Giroud shënoi në fund një gol fantastik pas asistit të Tonalit. Me këtë fitore Milan shkon në vendin e dytë me 29 pikë, gjashtë më pak se Napoli kryesues. Spezia me 9 pikë mban vendin e 17-të.

 


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Napoli përmbys Atalantën dhe vendos 'diktatin' në Serie A! Milan fitore e vuajtur kundër Spezia


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Vrasja në Dukagjin, lirohen katër të shoqëruarit

Vrasja në Dukagjin, lirohen katër të shoqëruarit