VIDEO/ Dopietë në 13 minuta, Sokol Cikalleshi kalon Cristiano Ronaldon në Arabinë Saudite

VIDEO/ Dopietë në 13 minuta, Sokol Cikalleshi kalon Cristiano Ronaldon në Arabinë Saudite

Sokol Cikalleshi gjatë golit të parë

Sokol Cikalleshi ka shënuar dopietë për skuadrën e tij në Arabinë Saudite. Al Khaleej po fiton 2-0 me Damac për javën e 17 të kampionatit, me kavajasin që ka rezultuar "vrastar" para porte.

Sulmuesi i Kombëtares hapi ndeshjen në minutën e 32, kur goditja e tij nga jashtë zone u ndal nga rrjeta. Do duhej më pas e 45 minutë që Cika të gjente sërish golin e dytë të ndeshjes dhe të dytin personal nga pika e bardhë e penalltisë.

Tanimë Sokol Cikalleshi shkon në kuotën e pesë golave të shënuar këtë sezon me Al Khaleej në Arabinë Saudite. Në listën e golashënuesve, Cikalleshi lë pas Ronaldon i cili me Al Nass ka shënuar katër gola.

Kujtojmë se shqiptari është i huazuar te Al Khaleej dhe në verë do rikthehet te Konyaspor në Turqi. Kavajasi është duke udhëhequr të tijtë që me këtë tri pikësh dalin nga zona e ftohtë e renditjes.

 
S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Daku humbet Spanjën! Sulmuesi dënohet nga UEFA me 2 ndeshje pas fyerjeve në ndeshjen me Kroacinë

Daku humbet Spanjën! Sulmuesi dënohet nga UEFA me 2 ndeshje pas fyerjeve në ndeshjen me Kroacinë