VIDEO/ Dy raste të pastra në pak minuta, Cristiano Ronaldo eliminon Al Nassr nga Kupa e Mbretit

Cristiano Ronaldo

Al Nassr u eliminua mbrëmjen e djeshme nga Kupa e Mbretit. Skuadra nga Arabia Saudite humbi me rezultatin 0-1 kundër Al Wehda, duka marrë kështu një tjetër goditje në garën për të fituar një trofe këtë sezon.

Skuadra nga Riadi ka në përbërje Cristiano Ronaldon, me portugezin që u duk i inatosur pas ndeshjes. Pikërisht CR7 kishte dy raste të mira shënimi në këtë ndeshje, për një shans kualifikimi për të tijtë.

Në minutën e 10-të, Ronaldo nuk ia doli të shënonte nga pak metra, për ta ndalur sferën në trupin e portierit. Edhe në të 81 minutë, CR7 me të majtën e stampoi topin në tranversë. Al Nassr këtë sezon është eliminuar nga çdo turne, teksa edhe në kampionat mban vendin e dytë duke qenë në garë për titullin kampion.

×

Sondazhi i Report Tv/ Nëse votohet sot, 52% e zgjedhësve të vendosur do të votonin për PS-në! 30% për PD-në e Berishës