EKSKLUZIVE/ VIDEO: 3 km rrugë mes tmerrit e gjakut, pronari i lokalit mbi furgonin në ecje të turistëve spanjollë: Hajdeni se na vrau, po na ndjekin të tjerë

TIRANE - Report Tv siguron një video ekskluzive të momentit kur Mihal Kokëdhima, pronari i një restoranti në Porto Palermo, në një mënyrë krejtësisht të çmendur, i është hedhur me trup furgonit ku udhëtonin turistë spanjollë dhe teksa automjeti është në ecje ai godet me grushte xhamin e përparmë duke e thyer atë, ngjarje e ndodhur dy ditë më parë.

Turistët brenda furgonit janë të tmerruar.

Automjeti drejtohet nga një shofer shqiptar. Edhe pasagjeri i parë dhe një tjetër udhëtarë janë shqiptarë, ndërsa në furgon dëgjohen të flasin të frikësuar edhe turistët spanjollë. 

Ata kanë njoftuar policinë, ndërsa nga sa dëgjohet në videon ekskluzive të Report Tv, ata janë nisur nga Porto Palermo, ndodhen pranë Qeparosë, dhe do të shkonin deri në Sarandë në stacionin e policisë për ta dorëzuar aty pronarin që i rrezikoi jetën.

Gjithçka mund të ishte kthyer në një tragjedi. Rruga nga Porto Palermo në Himarë për në drejtim të Sarandës, është mjaft e vështirë, e ngushtë dhe me kthesa të forta.

Teksa situata është bërë gjithnjë edhe më e vështirë, në një rrugë prej 3 kilomtrash me pronarin e çmendur mbi furgon, turistët spanjollë dhe shqiptarët i kërkojnë të zbresë. Edhe vet Mihal Kokëdhima, 51-vjeçar, kërkon që makina të ndalojë pasi nuk ka më forcë të qëndrojë mbi xham teksa furgoni është në ecje. Por edhe pasi ndalon dhe zbret nga xhami i përparmë i automjetit, Mihal Kokëdhima kërkon të hapë derën e furgonit dhe t'i sulmojë sërish turistët.

Mihal Kokdhima

Mihal Kokëdhima: Mbaje, mbaje, mbaje se do hidhem unë po mbaje - o ç'vdiqa, mbaje këtu të thash se do vdes këtu

Shqiptarët në furgon: Zbrit nga makina tani, zbrit poshtë

Po na ndjekin nga mbrapa të tjerët

Nuk do ndaloj fare, do shkoj në polici direkt

Merrni policinë, Hajdeni se na vrau, do vijë këtu policia, në Sarandë do vemi

Shkoni në polici kështu

Telefonata me policinë: Ngrini postbllok në Qeparo...erdhën me thika, kanë thyer makinën

Në atë moment në rrugë shihet teksa kalon edhe një furgon policie i FNSH-së i cili ka ndërhyrë menjëherë duke arrestuar Kokëdhimën. Ai është kushëri i afërt i Koço Kokëdhimës, ish-deputet socialist, tashmë kryetar i partisë "Zgjidhja".

Ndërkohë, nga sa dëgjohet nga cfarë thonë shqiptarët, turistët spanjollë nuk donin të hanin ushqimin e porositur në restorantin e Mihal Kokëdhimës në Porto Palermo për shkak të shërbimit të keq, por pronari i është sulur duke i ofenduar dhe i ka ndjekur edhe pasi ata janë larguar me furgon,. duke ju hedhur mbi xham. 

Shqiptarët dëgjohen të thonë se pas tyre është edhe një tjetër automjet që po i ndjek, ndërsa thonë se kishin edhe armë të ftohta. Mihal Kokëdhima tashmë është i arrestuar nga policia.

Ngjarja ndodhi dy ditë më parë, ndërsa turistët patën edhe një takim me ministrin e Turizmit, Blendi Klosi i cili i vizitoi në vendin ku ata po pushojnë. Edhe kryeministri Edi Rama reagoi për këtë ngjarje të rëndë, duke shprehur ndjesë ndaj turistëve dhe duke dënuar veprimin e rëndë të pronarit të lokalit. 

 Mihal Kokëdhima akuzohet tani për ‘kanosje’, “dëmtime të tjera me dashje’ dhe ‘shkatërrim prone’.  Më herët, përpara se të hidhej mbi kofanon e furgonit, ai është konfliktuar fizikisht me turistët spanjoillë duke u shkaktuar dëme në trup, por më shumë është dëmtuar turistja spanjolle me inicialet K.R.

G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?

Komento

Komente

 • Blerim: 19/08/2019 01:44

  Bllokim i menjëhershëm i aktivitetit!

  Përgjigju
 • Fredi SurratBajga: 18/08/2019 13:02

  Né BURG BANDITI KOKÉDHIM , bashké me KOKÉDHJERÉTe tjeré si Paskal HALE Milo etj etj etj etj etj etj etj ,qé kané VJEDHUR dhe GRABITUR TROJE dhe TOKA né BREGDETIN JON dhe ADRIATIK!! Kurse ai Fredi HUNDÉSQEPI duhet ta mbylli HALENÉ e SHTHURUR prej Kombinatsi !!

  Përgjigju
 • Kajaku: 18/08/2019 11:22

  Ne Paris tjetri e vrau Kamarierin e shkret se ja vonoi sandwichin , sipas jush atdhetarve dhe memedhedashsve I bje se milona turist nuk duhet te vizitojn Parisin ., kokedhiri ta gezoj hotelin edhe noj dite

  Përgjigju
 • Dibrani: 18/08/2019 10:44

  Lebër plera

  Përgjigju
  • Vlora: 19/08/2019 09:06

   Dibran gomari ...!

 • Kastro Donci: 18/08/2019 09:27

  O keta idiota si tipi i tij guxojne te mirren vetem me turist te huaj si puna e spanjolleve e te tjereve Nuk kam degjuar rast qe kane tentuar me Kosovare te bejne nje gje te till Ky eshte nje mjerim per memen Shqiperi nje video e till tash mund te bjere ndikime te keqija ne lidhje ne turizmin Popo tipin e tij do ta futja ne burg dhe 30 vite do ta mbaja minimum pastaj Shqiperia nuk prodhon kalibra te tipit te tij

  Përgjigju
 • Polo: 18/08/2019 07:18

  Si perfundim i pagoi leket e rruges ky shkerdhata?

  Përgjigju
 • tullcia: 18/08/2019 03:58

  Shqiptaret: POPULL SHAKAXHI

  Përgjigju
 • Timetraveler: 18/08/2019 02:01

  Shqiptari deshti me i marr ndoshta 10 Euro kurse Shqiprin e dëmtoi minimum 1 Mio. Euro pasi që kjo Video shifet në Gazetat e tër Botës. Ju shkoi përqefi Grekëve. Deri sa të ketë Shqipria ksi far Kokdhima kurrë nuk do të ketë Turist aq sa i nevojiten Shqipërisë.

  Përgjigju
 • Çohuni o Popuj...: 17/08/2019 23:42

  Kapirdhtalizmi I DUHET vetëm djallit dhe djallistave për ta shkatërruar Botën dhe Popujt e saj. Për të vendosur regjimin e diktaturën e tyre më të egër e më të urryer. Për ta çuar deri në fund planin e shkatërrimit dhe kolapsin total. VETËM KOMUNIZMI I SHËNJTË SË BASHKU ME KRISHTËRIMIN DO TË MUND TI SHPËTOJNË POPUJT NGA FUNDI I PASHMANGSHËM.

  Përgjigju
  • Vlonjati: 18/08/2019 17:20

   Ik ore fshatar

  • Emigranti Usa: 18/08/2019 11:31

   Krishterimi eshte pacifist, pas Neoroni nje nder persektuesit me medhenj te Krishterve , eshte edhe sistemi komuniste. Njeriu komunist eshte I barasvlershem me njeriun ateist . Komunizmi eshte sistem djallzor.

  • Çole: 18/08/2019 10:11

   Ik ore injorant trushpëlar!

  • Marxi: 18/08/2019 09:00

   Shiko shiko... ky e gjeti te verteten

 • Kokodhimja per president: 17/08/2019 23:05

  Zoti kokodhima ishte ne guzhine kur e mori vesh turistet po iknin. Ai doli sic ishte me thike ne dore se po gatuante. Eshte i pafajshem nga gjukatat tona. Biles, po te doje ai mund te hedh ne gjyq shoferin per tentative vrasje me furgon. Po s ka dal akoma nga qelia, del neser ne mengjes.

  Përgjigju
 • Jusi dashnore Xhonit: 17/08/2019 23:01

  Posht himarjotet rroft cobanet

  Përgjigju
  • Vlonjati Djali Lushnjarit: 18/08/2019 14:51

   Dmth çobentet efgjite, prandaj greku I do çobent?

 • Spanjolli: 17/08/2019 22:18

  Mos mbani luane ne kafaz se i moret ne qafe.. Ka kafshe si ky sa te duash. Jane te semuro more njerez, kane nevoje per trajtim mjekesor.. Ato shfaqe nuk i sheh as neper filma horrorr

  Përgjigju
 • Himarioti: 17/08/2019 21:31

  Duhet te dilte kjo video e cmendur te behej nami. Ky plehra ka vite qe sillet keshtu, ka ngrene dhe dru mire ne disa raste por nuk zuri mende. Lokali me i degjeneruar, vene vetem njerez qe i ze rrruga ose nuk e njohin vendin. Ka te mire se ka panorame te bukur dhe eshte midis Qeparoit dhe Himares ne Porto Palermo dhe nuk ka lokale te tjere verdalle. Shikoni te gjitha komentet per kete ne tripadvisor nga te huajt dhe vendas, te gjithe e shajne. Bene si trim se ka krahe te ngrohta, ndertesa eshte pa leje dhe ka zaptuar plazhin e Porto Palermos. Porto Palermo eshte zone e mbrojtur me ligj, si ka mundesi qe kete nuk e ka kapur aksioni me qe po behet me kaq buje per pastrimin e plazhit? Ra ne hundeleshe kesaj rradhe nuk ja priste mendja qe mund te kete edhe me te shkare nga mendja si ai. Do bente mire ai shoferi vlonjat ta hidhte ne det.

  Përgjigju
 • Cimi: 17/08/2019 21:04

  Jam zene dhe un vjet me grushte me kte plehren , por ja shpartallova hunden dhe perfitoi se isha me familjen se e kisha vare mu aty ku ishte po e zuri haku i njerzve plehren

  Përgjigju
  • fajtori: 18/08/2019 11:23

   20.000 leke dhe e kishe ne burg sot. nuk do kishte kohe te merrej me keta te shkretet.

  • Vanda: 18/08/2019 08:29

   Skandal abuzimi Kokedhimave me territorin ligjin dhe pushtetin. Vellai i Kokedhimes drejtor i OSHE Lezhe, nderkohe vete Kocua fiton tendera me milion euro nga OSHE dhe pse shan Ramen nga mengjesi ne darke. Ky tjetri restorant pa leje.. rreh njerezit dhe i ve njollen nje turizmi te tere. Rama ti rrafshoj ndertimin dhe ti heq te drejten te hapi lokal gjithe jeten pocaqija.

 • Çim Miri , Ardjan KUSAR Fullani dhe Petrit KRYEHAJDUT Vasili i LSIsé: 17/08/2019 21:03

  VDEKJE KAPITALIZMIT VRASËS dhe HAJDUTËRISË !!! RROFTË ENVER HOXHA dhe KOMUNIZMI !! VDEKJE POLITIKANÉVE HAJDUTÉ dhe DOBIÇA të këtyre 29 VITEVE

  Përgjigju
  • Fredi: 17/08/2019 22:56

   Po mjaft moj pula myzeqare kokrrjepur , mjaft, e morëm vesh! Ke gjith ditën që kakaris!

 • Bruno: 17/08/2019 20:58

  https://www.7sur7.be/faits-divers/sa-commande-tarde-un-client-abat-le-serveur-en-seine-saint-denis~a7e88a80/ Mbreme nje klient ka vrare kamajerin se i ka vonuar sanduiçin, ne Paris. Urrejtja kunder ketij psikopati himarijot nuk duhet te kthehet ne urrejtje per jugun e mrekullueshem shqipetare.

  Përgjigju
 • Fariu: 17/08/2019 20:42

  Gjithe fajin nga keta fshatare gomare dhe te perkedhelur dhe me ndertime pa leje qe ka ngritur buze detit ne palermo mbrojtesi eshte koce kokdhimja te jape llogari per ndertimet pa leje.

  Përgjigju
 • Miri: 17/08/2019 20:41

  Sido që të ketë ndodhur, ku Koqedhima paska ikur për LK..Nuk ka shpjegim tjetër, ai vetem ke kovat pa fund duhet të shkojë...rrofte Shqiperia...

  Përgjigju
 • prec zogaj: 17/08/2019 19:42

  RRACE E POSHTER QENI,,,KETIJ PALACOJEJE DUHET TI SHEMBET LOKALI ME DINAMIT,,PTU,PTU,,RRACE E QELBUR,,,..//EDI RAMA TE MARRA MASA TE RREPTA PER KETA KOKE---TRASHE,,,E DEBILA,,..//

  Përgjigju
 • YYY: 17/08/2019 19:26

  Ngjarje te tilla, me pasoja edhe me te renda ndodhin ne vende me te zhvilluara se i yni. Me rendesi eshte reagimi i strukturave te shtetit, drejtesise e opinionit publik. Le te urojme qe episode te tilla te turpshme, qe infektojne preceptimin per vendin tone, te mos perseriten.

  Përgjigju
 • Valter: 17/08/2019 19:23

  Mjafton nje video e tille, pa e kerkuar fajtorin..dhe ne vitet ne vijim Shqiperia do ti humbe se paku 100.000-150.000 turist te huaj..

  Përgjigju
  • Fredi: 17/08/2019 22:16

   Ik ore ekspert budall! E budall!

  • Valter: 17/08/2019 22:03

   Ja ke fut p*rdhës shoku, i bie me ata që vriten çdo javë në USA mos të shkoj me njëri as në USA. KLM HAJVAN

  • Edo: 17/08/2019 20:49

   Pu pu pu do tu boshatiska xhepi i Valterit moj amon

 • Xheber Voki: 17/08/2019 19:10

  Mihal Kokedhima kishte marre oferta shume te medha nga Spielberg dhe Tarantino qe po luftojne per ta futur ne skenarin e ardhshem. Gjithsesi deri tani Kokedhima i ka refuzuar te gjitha

  Përgjigju
 • Blenard: 17/08/2019 19:05

  O kafshe o i degjeneruar po ti ske njeri o i mbaruar do besh biznes dhe turizem ti o te katermedhjeten

  Përgjigju
 • Albani: 17/08/2019 18:32

  Te shohim gjyqtaret e "paster", cfare denimi do japin

  Përgjigju
 • Rrofte KOMUNIZMI!: 17/08/2019 18:18

  Ore te perhumbur e te marrosur qe te gjithe... Vriten, aksidentohen, vdesin nga semundje e tmerre qe vine nga ndotja e ushqimet artificiale, çmenden e vrasin veten me qindra çdo dite. Ke frike te hapesh televizorin e te lexosh gazetat se patjeter, per ç'do ore e minute vetem te ketilla lajme do te shohesh e ndigjosh, korrupsion, hajdutllek e grabitje, vrasje, aksidente, banalitete, lufte per pushtet, injorance e skajshme e egoizem i çmendur, intriga e komplote, parazite e koheprishur, maskarenj e xhambaze, dallkauke e perverse, kurva e pederaste... Te gjitha te zezat e djallit dhe te fundit te Botes. Dhe te gjitha keto A E DINI PERSE NDODHIN?!! Aresyeja kryesore dhe me madhore eshte sistemi i degjeneruar dhe i tmerreshem e super primitv kapirdhtalist. Prona private dhe etja e shfrenuar dhe pa cak e kufi per mall e gje e kthen njeriun ne nje dykembesh te mjere dhe te shkaterruar. Hiqni kete burim mynxyrash dhe do te shihni se edhe dielli do te ndriçoje me bukur e ngrohte ne toke. Komunizmi sjell PAQEN dhe MIRESINE e DASHURINE, ne kete Token tone te tronditur dhe drejt fundit te sigurte.

  Përgjigju
  • PPSH: 20/08/2019 19:29

   Te lumte goja ! Rofte KOMUNIZMI. Komunizmi eshte e vetmja ideologji qe e nderon njeriun. Persa i perket Kokedhimave, Metave, Berisheve etj, keta jane thjesht nenprodukt i kapitalizmit te felliqur. Gjith’sesi ai Kokedhima duket qartazi qe eshte i semure mendore por, per te thyer gure ne ndonje burg per 30 vitet e ardheshme nuk prish pune qe eshte budalla. Po te ishte per mua Komunizmi duhet te ishte BESIM, FE (teologj) dhe te shporreshin nga faqja e dheut te gjitha besimet e tjera te perdala dhe te felliqura. Rrofte Komunizmi.

  • Noviku: 18/08/2019 08:58

   Po ik ne kore te veriut se aty e komunizmim more

  • Lolo: 18/08/2019 07:12

   Shoku Miti paska pjerdh me.gjithsej

  • Emigranti Usa: 17/08/2019 21:41

   C paqe solli komunizmi per 45 vite rresht ne Shqiperi . Ja pra i nderuar vuaj pasojat e atij sistemi totalitar . Komunizmi ishte makineri dhune , terrori , e analfabetizmi . Shqiptaret dolen nga komunizmi te mjeruar nga ana ekonomike , sociale e kulturore . Nje sistem qe te diturit e arsimuarit shkonin e hapnin kanalet per bonifikuar tokat e ndersa servilistat , analfabetet dhe spiunat ishin pjese e admistrates . Me thuaj nje mire qe beri komunizmi per 45 vite rresht veq se mbolli terrorr , e vrasje , cka po i korrim edhe sot keto .. Komunizmi ishte djalli vet qe pushtoj Shqiperine

 • Alfons: 17/08/2019 17:59

  Turp i madh per qytetaret shqipetar te ndershem qe punojne e mundohen qe vendi te ket nje reklamim e nje emer sa me te mire.nje keshill do doja te jepja ju lutem nqs ka ndonje qe e lexon :vendosini nje gjob 100-200 mije euro ktij lloj plere qe te mos e ngreje koken me per ket turp qe i ben vendit e nqs ska ta paguaje le te kalbet ne burg ti laje corapet te burgosurve

  Përgjigju
 • Torino: 17/08/2019 17:45

  Duhet te nise epoka e re qe me tragetet e piset te Vlores qe na mashtrojne me cmimet dhe oraret e deri te ky fare e lige

  Përgjigju
  • Lagja Çole: 18/08/2019 04:00

   Fredi dobici kujdes mamin ti ate bej hahahaha

  • Fredi: 17/08/2019 20:13

   Jo mo jo Vlora o princesha Mesdheut, margaritari vlonjat i leprisë trime, ç ne nuk o bordello.

  • ST damian: 17/08/2019 18:33

   Denoncoe zoteri i nderuara

 • Whitney Hyseni: 17/08/2019 17:25

  Reklama me e mire per turizmin ne Shqiperi. Ta dergojme ne CNN te na mesojne dhe ata qe nuk na njohin. As ne filma nuk ndodhin keto..

  Përgjigju
 • Fredi KokëPidhi: 17/08/2019 17:19

  Këtu duhet Dorë e Hekurt dhe është TEST për Edi Ramën !!! Ky Malukati dhe Lugati KOKËDHIMA duhet të shkojë në BURG për kohë Shumë shumë të Gjatë , e dyta : Duhet ti SHEMBET OBJEKTI PA LEJE , dhe ti Kthehet Bregu i Detit POPULLIT dhe e Treta KONFISKIM dhe SEKUHESTRIM , të Gjithçkaje që Ky HALE Njeri Disponon !!! KURRË NUK MË KANÊ PARË SYTË NJË VIDEO TË TILLË !!!! NDIHEM ME TURP dhe me FAJ , që jam SHQIPTAR !!! MALLKUAR MALLKUAR MALLKUAR QOFSHIN DOBIÇAT dhe HAJDUTËT OZURPATORË me Mbiemrin 'KOKËDHIMA' !! Na FËLLIQËN fare si KOMB !!!! RESPEKTE pa fund për CARLO BOLLINON dhe SHQIPTARJA.COM, për INFORMACIONIN SUPER të SHPEJTË dhe të SAKTË ! FALEMINDERIT CARLO

  Përgjigju
  • Kafsha: 17/08/2019 19:05

   Ore injorant që shkruan me gërma kapitale kuturu. Fillimisht thuaj që të fëlliqi farën laluco-lapo-myzeqare dhe të gjitha pulat vlonjate kokërrjepura. Lere kombin ti dhe shko puno skafet.

  • Maloku: 17/08/2019 19:02

   Dore te hekurt vetem Enveri kishte. Nuk pke si te luftosh kriminelet nqs financohesh nga ata.

 • Ore vlla: 17/08/2019 16:49

  Hahahahha eshte i madh fare!! Hahahahaha

  Përgjigju
 • Bxl: 17/08/2019 16:44

  Te gjith shqipetar jeni dhe ja çfar komentesh shkruani per atdhetarin tuaj. I jepni te drejt te huajve,, gjithmon doni Greket,Serbet, Italian Spanjollë etc para vetes ; shkruani e perdorni ironi kur shihet fare paster qe jeni injorant. I zgjuari e imiton budallain por kurr e kunderta. Ato 2shqipet dukeshin ne shprhje sa vlera kan per te shoqeruar turist ! Mbase ai i shkreti me ate resto mban familjen. Turisti aty te bej turistin jo kllosharin

  Përgjigju
  • Koqevari: 28/08/2019 09:55

   Ti dukesh si koqevar ....gjithMon nje teme ke greket dhe serbet. ...ju Ken Problem me sistemjn nervor. ..nje rrac Me te cmendur si kosovaret skam pare ...vetem na ofe doni

  • Koj: 18/08/2019 07:15

   @bxl: ta hyfshin ty ndru ne rastin me te pare ne lokalin me te parw, mundesisht edhe ne sy tfamiljes, injorant

  • I love to: 17/08/2019 19:39

   Pa ec futu tek ky website te shikosh cfr gjera te tjera ka bere ky !! pastaj fol kush ka te drejt e kush jo. https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g801295-d8544806-Reviews-Panorama-Himare_Vlore_County.html

  • Dina: 17/08/2019 18:35

   Ik ore mos komento se na felliqet shqiperine shpellare.

 • fsmajli: 17/08/2019 16:43

  Ngjerjet e perditshme qe ndodhin ne bregdetin shqiptar dhe jo vetem, ma kujtojne skecin e Fadil Hases; 200 -vjet mbrapa nga te tjeret, edhe 50 - vjet anash. Mua kurre nuk do me ndodhin gjera te ngjajshme, sepse kurre nuk do te shkel ne bregdetin shqiptar. "N'shkofsha mos u kthefsha"!

  Përgjigju
  • Kafsha: 17/08/2019 19:07

   Ikni kepusni qafën që të dy injorantë më keq se kokmidhjet!

  • Fadil Hasa: 17/08/2019 17:37

   Ne Shqiperi do shkel kur te mos rrezikohem nga keta kafshe, dmth KURRE. Nuk jane jeni te gjithe kafshe, por aq sa ka Shqiperia mjaftojne per te vrare, prere, vjedhur, mashtruar, per tu hedhur mbi making etj etj. Mos ju vije keq realitetin Po pershkruaj

 • Alb: 17/08/2019 16:36

  Te kishin vene dhe pak muzike ta kishin shijuar kete guid 5 yje meritojn shoqeruesit.

  Përgjigju
  • Durrsaku: 17/08/2019 18:35

   Hahaha hahaha

 • beni ceces: 17/08/2019 16:34

  Plehra e m*tit.braktiseni kete lokalin e ketij m*tit.edhe une kisha lokal po nuk beja keshtu

  Përgjigju
  • Kume: 18/08/2019 03:47

   Beni ceces pafsh te njejtin fat si ai i ndjeri.

 • Bobi: 17/08/2019 16:27

  Ti kishin q*r ropt ta kishin hedh ne det

  Përgjigju
 • Sali RoKo: 17/08/2019 16:17

  Do i ket futur nonje vize gomari

  Përgjigju
 • Kafsha: 17/08/2019 16:16

  Hahahahahahaha tragjikomike hahahahahahaha kur ta bëj bota film tani të nxjeri miljona. Hahahahahahaha!

  Përgjigju
 • AltinTop: 17/08/2019 16:02

  Kryetari i Partise ”Zgjidhja” i kerkon shpjegime Ambasades Spanjolle ne Tirane...lidhur me kete ngjarje qe po njollos fisin Kokdhima...

  Përgjigju
 • Kafsha: 17/08/2019 15:37

  Çmenduri fshatare e himarjotit koqedhima ai po te kishte te drejte s'ishte nevoja te varej para makines te lajmeronte policine

  Përgjigju
 • Agroni: 17/08/2019 15:26

  Po mire mo po ky tipi kete e ka bere prej vitesh. Para 6 vjetesh mora ne telefon policine se me kercenonte. Nuk erdhi asnjeri. Banoret te gjithe e dinin kush ishte, me ke kishte lidhje, e te gjithe thonin bej shume kujdes nga ai se eshte i rrezikshem. Tani te shohim a do beje njeri gje per kete pune. Sa do rrije ne burg. A ka mundesi te shkoni neper booking.com dhe tripadvisor e ta beni lecke ate lokal?

  Përgjigju
 • Ne tiron: 17/08/2019 15:17

  Dmth ky Kokedhjemsi as nuk e rruan cfare moments do te marri ne travel, booking e keshtu me radhe :P

  Përgjigju
 • shoku: 17/08/2019 15:11

  Siguria 0, po te kishin arme do ishte tjeter histori, ajo zone nuk ka siguri fare eshte distance shume e larget dhe duhet patjeter te jete nje poste policie, imagjinoni te jesh me femije te vegjel e te ndjeki nje i cmendur me hanxhar ne dore perpara makines i gjakosur ca do te benit.

  Përgjigju
 • Loran shehu: 17/08/2019 15:06

  Ne asnje vend te botes nuk iken dot pa paguar asnjeher

  Përgjigju
  • Shteti: 17/08/2019 17:11

   Ke quan vend te botes ti injorant??? Ne mes te anglise te jesh dhe iken nga restoranti edhe pa paguar sepse sherbimi eshte zere...mos quan gje bote ti ate katun ku jeton???

  • Latif: 17/08/2019 15:50

   Ca po e justifikon ti tani?

 • Vlora 2: 17/08/2019 14:55

  Hahahahaha o ç'na shkrive... hajde loq. hajde, kshu ndodh kur i lene keta plera (greke) te bejn ç'te duan ne vendin tone. yyyttt kauri mut..

  Përgjigju
  • Koqevari: 28/08/2019 09:56

   Cfar lidhje kan greket ketu ? Kush jan kaurr? Cfar idiot je ti

 • Lagja Çole: 17/08/2019 14:46

  Futeni ne kafaz ta lerojne mir aty brenda, grekun qelbs.. rrac e ndyre

  Përgjigju
  • Lagja Çole: 18/08/2019 03:41

   Shoku Çole a mundè te shpjegohesh, nuk e dija qe ke privatizuar lagjen.

  • Çole: 17/08/2019 19:10

   Mos ma zëre më atë mbiemër më me goje tutkun. Lagjen e kam unë!

 • kiki: 17/08/2019 14:42

  Ushqimi i keq apo i mire duhet paguar,pastaj thirret policia dhe organet perkatse,ketu eshte faji i shoqeruesve qe iken ashtu,denimin e pare duhet ta marrin shoqeruesat

  Përgjigju
  • flori: 18/08/2019 04:32

   Hey kiki, tq*** ropt

  • kiki: 17/08/2019 17:50

   PER DONIN,te kuptoj Doni se me ka ndodhur edhe mua ne nje restorant tjeter por e keqja eshte se porositet pa menu,kurse tani ju them menun se dua ti shikoj vete,edhe nga reagimet e tjerve nuk japin fjale te mira per pronarin,por kjo ndodhi te ndodh jashte vendit,denimi i pronarit eshte demet e makines te paguaje,kurse shoqeruesat per rrezikim jetees se tjetrit merr denim ligjor

  • doni: 17/08/2019 16:51

   un kam qene te lokali ktij tipit .. te ky tjeter porosisje tjeter te sillte ... ta paguash levrekun e rezervatit 50 mij lek kilja ta solla te eger thote ... plus sillte e gjera qe si ke porositur

 • Alb: 17/08/2019 14:31

  Shume i fort paskan tall trapin e kane marr deri ne qeparo me byth perpjet si lutej si kurve histerike.

  Përgjigju
 • aaaaa: 17/08/2019 14:28

  Faji kryesor eshte i dy shoqeruesve shqiptar,sepse jam i sigurte qe keta halabake jane fajtoret Nuk po kerkoj te shfajesoj <<pronarin>>.por nuk mund te ulesh te hash e te pish dhe ne fund te thuash nuk me pelqeu dhe ste paguaj.... Qe te te dy palet jane njesoj fajtor per mua,si njera pale apo tjetra veprimin e pare qe duhet te benin eshte njofimi i policise....per ju buthlepiresit e te huajve ndoshta eshte ndryshe.

  Përgjigju
  • Bbbb: 18/08/2019 17:02

   Bythlepiresit e të huajve, qensahanlepires që i rripni të huajt. Hiqeni sikur nuk u pëlqen ushqimi që ti fusni në b... tuaj paret e asaj dreke. Gojë q.... shqiptare. Bën çmenduri një dhe ju e nxirrni fytyrën tuaj kriminale. Gjak ftohtë ishit duke kryer vrasjen e atij të çmenduri

  • Vritini fshataret: 17/08/2019 16:36

   Ik o shqipfolese nuk ju del talebani prej barku. Fshatare zhulsa

 • Turist: 17/08/2019 14:11

  Ai kafsha kto probleme ka patur me vite, ai eshte barbar nuk eshte njeri, imagjinoni ndonje familje shqiptare qe i bie te perballet me kesoj kafshehs

  Përgjigju
 • Ajo: 17/08/2019 14:11

  Film horror, komedi. Vleresimi nga Imdb 7.1

  Përgjigju
 • Kauri: 17/08/2019 14:04

  Ne kafaz te veje plera dhe i beni nje vaksine kunder terbimit.Mendojne se me pashaporte greke do bejne ligjin,ndoshta perfitojne dhe nga butesia e qeverise per cdo ankese te tyre jane terhequr.Deri kur do vazhdoje keshtu.

  Përgjigju
 • Aguri: 17/08/2019 13:53

  Kane shume te drejte turistet te mks paguajne se plerat e restoranteve te nxijne jeten.Mire qe te rrjepin si pagese por te helmojne dhe as kane sherbim dhe as kane cilesi.Duan edhe pagese pastaj.pronaret abuzues si ky morri duhen djegur te gjalle se si meritojne leket qe kerkojne

  Përgjigju
 • Iliri: 17/08/2019 13:52

  Me kujton thikat dhe Sopaten e Palasit ne 2016 ku dy familje u gjakosen per kliente parkimi deri tek kallashnikovet. Ky pronari duhet burg deri ne 20 vjet per tentative vrasjeje. Keta jane psikopater duhen kuruar per depresion. Te tilla plehra nuk i duhen vendit, turizmit, na nxine Shqiperine! Klienti ka gjithmone te drejte! Jashte hane e pine e hedhin vete qimen ne pjate nuk paguajne e prap nuk ju thote gje njeri....ketu te vrasin per nje cope buke te prishur! Ky duket trafikant droge, vrases, shpellar, mafioz, skicofren! Mos ju tretshin kockat nen dhe!!!!

  Përgjigju
 • Endrit: 17/08/2019 13:37

  Ça tarzani.. Me e gjate duhet tja kishin bere xhirron ketij arrogantit.

  Përgjigju
 • Bab Dud Karbonara: 17/08/2019 13:36

  Hahahahahaha për të qeshur. Hahahahaha!

  Përgjigju
 • shqiperia: 17/08/2019 13:31

  Si mor vlla mer nje njeri perpara me makin si dhe ka te drejt dy pleq spanjoll per 20€ qe do pagujn ato ktu duhen denuar per tentive vrasje me ate qe kan tregu ne video ca bohet paska te drejt turisti te shtypi tjetrin ne pron te vet ne jemi njerz koti.

  Përgjigju
  • Bxl: 17/08/2019 17:00

   Jam dakort me ju. Dhe jam i bindur qe gjithmon keto gjera ndodhin me te huaj, shqipetari edhe po sikur te mos ta pelqej ushqimin paguan dhe nuk shkon me . Çfar pret te japin me 20€ 4 persona !! Gastronomi !! Keto jane Spanjollët dhe kush i shoqeron beht si ta .

  • shqiperia: 17/08/2019 16:30

   O Tahip o Jari po e di ti si ka qen puna apo varja mer policin per ca jari ha pi ik jo me fal ne shqiperi dhe q...

  • Tahip: 17/08/2019 14:41

   Shko more pall se ata kane qene ne terezine e vet. Sju ka pelqyer dhe ashtu e kane menduar. Nqs atij si pelqente kjo te lajmeronte policine, jo te terrorizonte njerezit dhe te behet si kafshe me 2 kembe! Une se di si ka arritur deri sa te ngeci aty mbi xham, se nuk besoj se e kane hedhun kta aty..?!

 • Alb: 17/08/2019 13:21

  Welcome in Albania..... Adrenalina ne maximum

  Përgjigju
 • Vlora: 17/08/2019 13:17

  Nuk ke nevojë të paguash kaskader per rol, bën film pa pará. Osmanët Alinj që u pagëzuan në Kóqo!

  Përgjigju
  • Fredi: 18/08/2019 10:15

   Hahahahahahaha!

  • Selam Musaj: 17/08/2019 13:39

   Ik ore skafist !

 • Vlonjati Djali Lushnjarit: 17/08/2019 13:13

  30 vjet bajgeri fshataresie! 30 vjet pushtetarë fshatarë! 30 vjet masakra mjedisore e zaptime fshataresh! Per 30 vjet qytetet e vendit u kthyen në bajga nga fshataret qe mbajne pushtetet me armë, zaptimet më armë, dhunë dhe vetëm dhunë neandertalizmi fshatar!

  Përgjigju
  • Tteh: 17/08/2019 16:38

   Bravo. E verteta lakuriqe

  • Robshi PPPD Becheti 140: 17/08/2019 13:45

   Nuk thuhet me shqip... respekt

  • Vlora2: 17/08/2019 13:41

   Qenke me mama vlonjate e baba lushnjar? E paske ndritur o qyq..

 • Emigranti Usa: 17/08/2019 13:13

  Faj eshte i turistave.Zoti i mallkofte,pasi ky i shkreti e ka hapur per nxjerr buken e gojes e femijeve te tij . Ne c vend te botes iken pa paguar . Le te ngrihen pa paguar ne Shpanje , ku do vejne ? Te pelqej nuk pelqej ushqimi duhet paguar , apo mospelqimi eshte thjeshte nje pretekspe mos paguar. Pronari me mire kishte denoncu ne polici se biente viktime e ketyre monstrave.

  Përgjigju
  • Bxl: 17/08/2019 17:21

   Bravo

  • doni: 17/08/2019 16:55

   o i ditur ke shkuar ndonjeher ne restorant ne usa ti ... cfar ndodh kur ta vonojne porosine 1 ore e 30 dhe sa per djeni kur ste pelq gatimi a ta marin mbrapsht

  • Cimi: 17/08/2019 14:01

   E ka hapur per te nxjerr buken e gojes apo per te plackitur, vjedhur turistet, mysafiret. . ??!! Eshte ber stil ne shqiperi sidomos jug vetem ti marrin leket edhe shkelm mysafirit mos ta shoh me...

  • Emigranti Chicago: 17/08/2019 14:01

   Ti nuk je emigrant nga usa se po te ishe do ta dije qe: Customer is always right! Ndaj rri atje ku je! Ne Jug te vjen kamarieri te pyet: Cfar do?! Sikur i ke para borxh dhe i ke rrembyer dhe familjen. Eshte me e thelle kriza e “sherbimit” te duhur ne Jug, shkojne te rinjte per pune, punojne, nuk marrin pagat ne fund te sezonit, ku ndodh kjo ne Florida apo California?! Nese i kerkon pagesen “pronarit” te ther te vret dhe para ste jep......ndaj cfar sherbimi, ushqimi apo kushtesh mund te presesh ne Shqiperi...

 • emil: 17/08/2019 13:08

  kabulistan hesapi, ca prisni or te mjere? nga shpellaret keto gjera vijne, mos prisni poezi romantike.

  Përgjigju
 • Xxx: 17/08/2019 13:05

  Fajin e ka Koqe kokdhimja qe i ka dhene lokal nje te çmenduri

  Përgjigju
  • Vlora: 17/08/2019 13:42

   Po mor po Kokmidhja e ka fajin

 • www.youngtribune.com: 17/08/2019 12:56

  Turp per turizmin shqiptar. Turp per biznesin shqiptar. Asnje deklarate nga biznesi shqiptar per kete rast. Ku eshte policia? Ai Kokedhima duhet te behet shembull. Marrin krahe se Jane GREKE she shteti shqiptar sa I ben fresk ketyre plerave

  Përgjigju
 • Tutu: 17/08/2019 12:37

  Bravo shoqeruesit ..!!! Djem trima !!! Kjo eshte demokracia shqiptare me baze fshataresine kooperativiste qe vazhdon te grabisin pronen e perbashket ne mbrojtjen e politikes qe ende dhe sot ka ne themel te saj Legalizimin e hajduteve, invadoreve dhe grabitesve te prones ... dhe qe marrin shperblim nga ara diten e zgjedhjeve, ne legjitimitetin e tyre politik deformojne pa u bere syri terr vullnetin e popullit... edhe keta qe gezojne pushtetet sot jane thjesht bijte dhe produkti i tyre...

  Përgjigju
  • Tutu: 17/08/2019 12:49

   Qenke nga mendja BUALL....!!!

 • Llakatundi: 17/08/2019 12:31

  Ne pamje te pare te kesaj video, mund te them qe i zoti lokalit i ka dale perpara furgonit pa u nisur per ti thene qe te paguanin porosine, por keta pronaret e makines dhe drejtuesit e giudes mbase kane ikur duke mos dashur te paguajne. Zemerimi i ketij te shkretit nuk duhet te arrinte deri aty por edhe keta Labushet duhej te qendronin dhe ta zgjidhnin duke thirrur policine ne lokal. Ikja me nxitim mbase i jep te drejte pronarit te lokalit, nuk iket pa paguar

  Përgjigju
  • Tralalaja: 17/08/2019 12:52

   Nuk kan ik per arsye pagese e ke lexu gabim .. kan ikur se u vonua ushqimi nuk po i cohet ne tavolin eshte pun vonese shoku nga llakatundi..

 • Tealala: 17/08/2019 12:29

  Te arrestohen e gjith familja spanjollet paskan qen maskarenj .. familje banditash..

  Përgjigju
  • Lagja Çole: 18/08/2019 03:21

   Labi vlore, po Çamet ç'lidhje kane, pse i fut ktu.. Ti je krye fshatar, ju velcjotet vini era bajg 5 kl larg..

  • Fredi: 17/08/2019 20:05

   U mblodhen ter leprit baj ga!

  • Labi_vlore: 17/08/2019 18:16

   Laqi fajin nuk besoj se a kan spanjollet por ata legenat qe i shoqerojn ! Sa per vloren shoko shikoje keto dit si eshte e sa njerez ka nga e gjith bota . Vlora ka qen dhe do mbetet e bukur dhe po behet akoma me e bukur , po per njerez si ti e si keta nuk ka nevoj fare . Hajd shnet

  • Labi_vlore: 17/08/2019 18:13

   Lagja Qole normal qe ju u vrat se fshatar e camer jini te gjith normal qe hengret njeri tjerin . Fashatar nuk te ben origjina por tabjati i tjemi ne andej lart na velca . Okej !

  • Lagja Çole: 17/08/2019 16:53

   Per Lajci-in, jane vrare leberit fshatare, jo Vlonjatet.

  • Lajci: 17/08/2019 14:23

   PerLabi _Vlore spanjollet kane porositur edhe ushqimi nuk i ka shkuar ,normal qe ne vlore do ju shkonte me keq sa jane vrare vlonjatet me njeri tjetrin nuk jane vrare ne gjithe shqiperine gjate luftes 2 boterore !!Kush k vjen ne shqiperi me be pushime!!!

  • Labi_vlore: 17/08/2019 13:16

   Ne radhe te pare te tregojen te gjith vidjon jo vetem ate qe duan keta . ate qe po shikojm qe keta te guides po marin zvarre te zotin e lokaliy dhe duan ta hedhin ne ecje e siper dhe po e shajen par e mbrapesh . Ku paskan par keta turista ne dot qe porositin e nuk duan te paguajn . Shyqyr qe nuk kan qen ketej na vlora se do kishin vajte ne pick te mot,, me gjith shoferat rop qira .

  • Ashtu: 17/08/2019 13:06

   Kur nuk i pelqen ske cben.... Ushqimi nuk u prek. Nuk hidhet ushqimi e pritet te haet... sjan kafshe njerzit... Paguaj gjjthe ato leke per te erdhur ne Shqiperi edhe ky eshte sherbimi qe merr edhe mund te t vrasin ne fund.... Skandaloze....

  • www.youngtribune.com: 17/08/2019 12:59

   Daku . Ju shqiptaret qe beheni njesh me cmimet e jugut sdo te thote qe dhe te huajt te Jane dakort. Nuk iken njeri pa paguar nga turistet. Ata jane larguar se u merziten duke pritur porosine qe nuk ju erdhi qe jo. Sa mire ti behet tani. Mesoni nga gabimet

 • dudi: 17/08/2019 12:18

  hahahahaha..., czber breca, asht gjall!!!... keka mocalor...hahahah

  Përgjigju
  • Shoku2: 17/08/2019 16:56

   Per Shoku-n, ne Vlore nuk ka vetem leber fshatare. Informohu.

  • shoku: 17/08/2019 15:17

   Ik o Labi futu freskohu ne det se ju kemi pare sa trima jeni se ja fusni njeri tjetrit, po pse mo kshu ben biznes ti, q motren atij e ketij ik ore se late nam se nuk do tju vije njeri as per kafe.

  • Xyz: 17/08/2019 14:00

   O Labi Te rrish 2.30h në pritje te një pjate, e te vjen ajo që nuk ke porositur cfar paese do.sa denoncime ke per thyerje makina sh të klienteve te lok I ktij bq. Kapet me femra kurva, e pastaj kur I shkon mrapa qurroset si bq.pyete pak cfar ndodhi pasi theu BMW e ati ciftit Italian parvjet.. Se ja futen edhe ciften ne bythë.×

Lajmi i fundit

John

Plagosi 2 persona, Aldo Gjini në kërkim nga EUROPOL për tentativë vrasje, trafikim armësh dhe municionesh luftarake! I arrestuar edhe në 2016 në Itali për shpërndarje droge