Himarë/ Sulmoi grupin e turistëve spanjollë, arrestohet pronari i lokalit (VIDEO)

HIMARË- Një ditë pas sulmit të turistëve spanjoll, policia ka arrestuar pronarin e lokalit, Mihal Kokëdhima.  Ai ka goditur me grushte furgonin me të cilin udhëtonin turistët spanjollë.

Gjithçka nisi sepse këto të fundit u larguan nga restoranti, pasi iu vonua porosia. Kjo gjë ka acaruar Kokëdhimën, i cili i është vënë pas furgonit të turistëve dhe e ka goditur atë me grushte, duke dëmtuar xhamin e përparmë.

Në videon që Shqiptarja.com ka siguruar duket shumë qartë dëmet e mëdha që ka pësuar mjeti në pjesën e përparme të tij ku xhami është thyer krejtësisht. Spanjollët kanë arritur që të largohen dhe janë ndihmuar nga një furgon i FNSH-së aty pranë. Siç mund të shihet, furgoni është me targa shqiptare, çka do të thotë se ai është marrë me qira nga spanjollët.

Si pasojë e këtij sulmi, ato morën lëndime në trup ku dhe u dërguan në spital, për të marrë shërbimin e duhur mjekësor.

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A ju duket i drejtë vendimi i BE për të mos hapur kufijtë me Shqiperinë pas 1 korrikut?

Komento

Komente

 • Pushuesi: 16/08/2019 16:32

  Njeriu me i degjeneruar i jugut. Kushuri i 1 me Kocon Lokalin Panorama e ka pa leje dhe ne shkelje te ligjit ndertuar ne vijen e bregdetit

  Përgjigju
 • Fahrri Spiuni: 16/08/2019 13:27

  Shiko ç vrimë.. Plera me urrejtje, ligësi e zemëratë të tillë sa të gjejnë forcë të hapin vrimë xhamit të parë të makines qe as ariu nuk e bën dot, janë kriminelë. Shyqyr që nuk paska patur armë zjarri me vete.. Urgjent policia ta shikojë këtë detaj, detajin e vrimës në xhamin e parë, e cila nuk hapet dot kollaj më nje të goditur. Pra nje zëmëratë e urrejtje e tillë policia duhet ta shikoje mire.

  Përgjigju
  • Enver: 17/08/2019 16:35

   Lavdi per jete komandantit, legjendarit, te pa vdekshmit ENVER HOXHA. Te kishte qene gjalle ai, kjo qeshtje do te merrte fund nje her e mire...

 • Vlora2: 16/08/2019 13:08

  Populli kërkon fundin e Kóqove, mjaft më me Kóqot!

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Covid, specialistët e sëmundjeve infektive në Itali: Rreziqet epidemike prezente, gabon kush mendon të kundërtën