VIDEO/ Fitore me goleadë pas tre ndeshjeve, Bayern Munich merr kreun e Bundesligës

VIDEO/ Fitore me goleadë pas tre ndeshjeve, Bayern Munich merr kreun e Bundesligës

Festa e Bayern Munich

Bundesliga gjermane e futbollit mbylli javën e 19-të. Wolfsburg humbi 2-4 me Bayern Munich, me bavarezët që marrin sërish kreun e klasifikimit. Ndeshja nisi me intensitet të lartë për Bayern Munich, teksa u shënuan tre gola në 19 minutat e para. Coman me dopietë në minutat 9 dhe 14 i dha qetësi bavarezëve, teksa Muller shënoi golin e tretë.

Kaminski në minutën 44 shënoi për Wolfsburg, me pjesën e parë që u mbyll 1-3. Pjesa e dytë nisi me karton të kuq për Bayern, me Kimmich që la të tijtë me një lojtar më pak. Musiala në minutën e 73 shënoi golin e katërt për Bayern Munich, teksa Svanberg dërgoi shifrat në 2-4.

Bayern Munich ia del kështu të fitojë pas tre barazimesh, duke marrë kreun e Bundesligës me 40 pikë, një më shumë se Union Berlin. Wolfsburg me 29 pikë qëndron në vendin e shtatë.

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Bukuria e rrezeve Gama në Univers

Bukuria e rrezeve Gama në Univers