VIDEO/ Flamur Noka kap për fyti efektivin në Drejtorinë e Policisë Tiranë, ish-deputetët 'bëjnë sehir'

Në Shqipërinë e çudirave,  gjithçka është e mundur. E tillë ishte edhe një situatë mbrëmjen e 16 shkurtit 2019, pas protestës së dhunshme që opozita jo parlamentare mbajti tek Kryeministria. Ish-deputetët e djathtë mësynë në drejtorinë e Policisë së Tiranës, për të kërkuar sërish me dhunë, lirimin e militantëve që u shoqëruan nga uniformat blu pas akteve të dhunshme gjatë tubimit.

Ish-deputetët e Partisë Demokratike, Flamur Noka, Gent Strazimiri, Klevis Balliu, Enkeleid Alibeaj, u futën me forcë në ambientet e Drejtorisë së Policisë së Tiranës ku mbaheshin të shoqëruar disa protestues, dhe nisin të përplasen fizikisht me efektivët e policisë. Në një veprim të paprecedentë, ish-deputeti Flamur Noka, i cili gjatë qeverisjes së PD-së ka qenë edhe ministër i Brendshëm, ka tërhequr me forcë nga koka një nga efektivët që po mundoheshin të mos lejonin ish-deputetët të hynin forcërisht në zyrën e drejtorit. Asnjë nga ish-deputetët nuk reagojnë

Noka është përleshur fizikisht me efektivin e policisë, duke i vënë atij duart në fyt. Në video dëgjohen thirrjet “Hiqi duart", "Mos e prek deputetin" "Do t’ju zhduk”. E gjithë skena ka ndodhur përpara kamerave të televizioneve, por ky kënd nga një video e re vjen nga kamerat e sigurisë së Policisë. 

Mësohet se kjo ngjarje është referuar në prokurori nga ana e policisë, ku skena e ndodhur është mjaft e verifikueshme përmes kamerave të sigurisë, por deri më tani nuk ka pasur asnjë lëvizje të prokurorisë përballë ish-deputetëve.

Pas protestës policia shoqëroi 20 militantë të opozitës. Mes të shoqëruarve ishte edhe ish-drejtori i Policisë Bashkiake, Florenc Hoxha

G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A ka ndikuar COVID-19 në ekonominë familjare?

Komento

Komente

 • Futja kot: 25/05/2019 13:35

  Pp ka te drejte muli pse mos te bej ashtu ska asnje qe e denon,rama vec tregon videot se per gjo tjeter si bohet von me mbrojte viktimen.turp oposita e turp shteti qe sreagon!

  Përgjigju
 • bregupadhembe: 25/05/2019 12:50

  mirse-vin ne Albanistan vendin e shqiponjave

  Përgjigju
 • Justice: 25/05/2019 00:00

  Kjo eshte policia qe duam,dhe shteti ligjor i edi rames,muli me shoke te paprekshem.Jam kurioz nese nje qytetar i thjesht do kryente ate lloj veprimi cfare do i ndodhte?

  Përgjigju
 • Tarasi: 24/05/2019 23:39

  Dhe pastaj thone drejtesi, kto duhet te ishin arrestuar ne flagrance

  Përgjigju
 • Erinda: 24/05/2019 22:21

  Flamur noka, nje jashteshqitje e kesaj shoqerie, nje malok i pa edukat kuksian, ai meriton vetem burgun !!!

  Përgjigju
 • Vilma: 24/05/2019 22:15

  Futeni ne burg mulin, nuk bene per politikan ky. Flamur Ndoka eshte intelektuali I PD, krenaria, dhe simboli I demokrateve.

  Përgjigju
  • Lomi: 25/05/2019 10:44

   Mesoji emer mbiemer nje here. Pastaj mbroje at gopsh

 • Redi: 24/05/2019 22:12

  Te arrestohet, nuk mund te dhunohet polici, fakti qe je deputet nuk dmth se je gangester e rreh ke te duash. Te ishe ne SHBA do te kishin futur plumbin koleget ose vete polici. Fakti qe perdor dhune ndaj policit tregon se je pa vlere. Politikan qe nuk vlene asnje leke.

  Përgjigju
 • Serxho: 24/05/2019 22:07

  Absurde, nje ish minister kap per fyti policin, te futet ne burg Flamur Ndoka. Ky eshte per bari delesh jo per politikan, nga mua nuk merre vote kurre

  Përgjigju
 • Todi: 24/05/2019 22:05

  Te futet ne burg, turp ka qene edhe minister I brendshen, kjo tregon se eshte me nivel zero, turp!

  Përgjigju
 • Tirana: 24/05/2019 21:42

  Ky ashte edhe i dyshuare se ashte a gjete serb. Ca prete shqipnija per ti?

  Përgjigju
 • Durres: 24/05/2019 20:38

  Po ai jepet pushtet ne dor ketyre ???

  Përgjigju
 • Feliksi: 24/05/2019 20:32

  Futeni mrena,ky qen se meriton te jete demokrat.

  Përgjigju
 • Man: 24/05/2019 19:59

  Ky plera kuksit kur ishte minister gjith fisi tu shit drog i ka bo vilat ne don bosko gjith fisi plera

  Përgjigju
 • Fshatari: 24/05/2019 19:04

  ESHTE RAST UNIK PER TË ARRESTUAR MULIN. JA KU E KENI RASTIN, URGJENTISHT ARRESTOJENI!

  Përgjigju
 • Beni: 24/05/2019 19:00

  Perse nuk ja martuan gruan ketij banditi perse Ben se hit policia shtetit perse nuk arrestohen sepse kemi te bejme me kriminela

  Përgjigju
 • Mirditor: 24/05/2019 18:59

  Pra shqiptaret dun që të largohet Edi Rama e të vin kta që kan drejtu për shume vite Gërdeci.rruga e kombit. 21 janari. e sa e sa. Politikanet shqiptar jan të gjith njëlloj nu punojn për shqiptaret por vetem për vete. Ma mire me votu për partit e vogla

  Përgjigju
 • Miri: 24/05/2019 18:59

  Duhet arrestuar menjehere ky mut muti bashkë me Aliune Beut, Alibeun. U duk ashiqarre fare qe ushtruan dhunë dhe nuk u binden policisë. Gjynah ç farë shteti kemi, nuk guxon dot policia tu tregoje dhembet sepse keta funderrina per 30 vjet e kanë mbajtur pushtetin me armë dhe policia sus para këtyre . Sa gjynah dhe sa akoma kanë per te vuajtur shqiptarët qe shteti i tyre nuk eshte shtet. Gjynah!

  Përgjigju
 • Tir: 24/05/2019 18:55

  Te terbuarit e PD pas hekurave!!! Para se te jete polic eshte bir nene, prind, vella etj. Kriminelet e videos jane pjella e Berishes, qe z. Thaci ja qendisi bukur e sakte me tre fjali figuren e tij

  Përgjigju
 • Fahrri Mut Bajg S p i u n i: 24/05/2019 18:50

  Ore sa her I kom thon ktij krriçit tim t mos ekspozohet por t bohet spiun si un qe t haj buk pa u lodh. Kyt sikur nuk e kom pjell un.

  Përgjigju
 • Fredi: 24/05/2019 18:45

  Ore futini nje dru këtij fshatarit, fshatar bajgës!

  Përgjigju
 • vjola: 24/05/2019 18:41

  deputete bandita

  Përgjigju
 • Tirona: 24/05/2019 18:37

  Nuk ka mundesi qe ky shtet ku kemi jetur edhe jetojme eshte katandisur si mos me keq. Nje pale thone do prishim zgjedhjet, kurse tjetra do bejme shtet. Turp, si I lejoni keto palo burra te prekin me dore nje polic? Perse nuk arrstohen? O palo qeveri o palo shtet e o palo opozite. Shqiptaret nuk kane kohe te merren me Judi an pune e duan qetesi, duan ligj e rregullesi.

  Përgjigju
 • Klodi: 24/05/2019 18:32

  Policet e gjore,duan te bejn detyren te braktisur nga shteti.Prokuroria heton per 2 shkopinj gome dhe nuk jep urdher arresti per nje plere qe guxon te kapi policin per fyti.Pastaj thon qe emigrojne shqiptaret,po normal qe askush nuk do te jetoj ne kete vend te qelbur pa ligje e pa qeveri ku ligjin e ben Ndoka plera me shoket.

  Përgjigju
 • Absurde: 24/05/2019 18:32

  Prokuroria te reagoj dhete filloj hetimetndaj agresorve te forcave te rendit!!!

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Skandali/ Drejtori i ‘Magjistraturës’ Arben Rakipi avokat i kreut të TIA-s Alvensleben! Ligji e ndalon, ja fijet e interesave