POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Ndalimi i protestuesve/ Deputetët e PD sherr me policinë në komisariat, Noka shtyn efektivin (VIDEO)

Deputetë të PD kanë hyrë me forcë brenda Drejtorisë së Policisë së Tiranës për të kërkuar shpjegime lidhur me shoqërimin e 20 militantëve të opozitës, pas protestës së dhunshme para Kryeministrisë (Lexo këtu). Mes të shoqëruarve është edhe ish-drejtori i Policisë Bashkiake, Florenc Hoxha, ndërkohë që shtatë prej të ndaluarve u është komunikuar urdhër arresti dhe tashmë do përballen me disa akuza për protestën e dhunshme sot përpara Kryeministrisë (Lexo këtu).

Hyrja e deputetëve të PD brenda Drejtorisë së Policisë është shoqëruar edhe me tensione. Deputeti demokrat, ish-ministri i Brendshëm, Flamur Noka ka debatuar ashpër me një drejtues policie. Siç duket edhe nga pamjet e siguruara nga Report Tv, Noka është përleshur fizikisht me drejtuesin e policisë, duke i vënë atij duart në fyt. Në video dëgjohen thirrjet “Hiqi duart", "Mos e prek deputetin" "Do t’ju zhduk”. E gjithë skena ka ndodhur përpara kamerave të televizioneve. 

Brenda Drejtorisë së Policisë së Tiranës ndodheshin deputetët e PD si Flamur Noka, Enkelejd Alibeaj, Klevis Balliu, Gent Strazimiri të cilët gjithashtu janë përfshirë në përplasje. Në një prononcim për mediat pas daljes nga Drejtoria e Policisë së Tiranës, Flamur Noka e justifikoi veprimin e tij me arrogancën e drejtuesve të policisë, të cilët nuk i kishin pritur deputetët e opozitës, por sipas tij rrinin në zyrë dhe pinin vodka dhe whisky.

"Jeni dëshmitarë sesi u sollën e gjithë kupola e policisë duke lënë për rreth një orë deputetët e opozitës jashtë. Menduam se kishin punë, por kur u ngjitëm sipër pamë kupolën e Drejtorisë si një tufë derrash të zhgërryer, me ëhisky, vodka e Red Bull, e ne na lanë duke prituar pa dhënë asnjë sqarim. Ata po festonin. Policia që duhet të ishte në shërbim të qytetarëve ishte duke u zhgërryer në Ëhisky. Kemi pamjet filmike. Deri tani janë arrestuar 7 qytetarë. Nuk ka pasur dhunë, thjesht kjo ka qenë protesta më e madhe e viteve të fundit. Për atë shfryrje ndaj një kërpudhe banale aty, protestuesit duhet të qëndrojnë këtu tani. Deputetët kishin një orë që prisnin këtu, ata pinin ëhisky, kjo është policia", tha Noka. 

Ndërkohë një prej qytetarëve pretendoi se i kanë arrestuar padrejtësisht djalin si pjesëmarrës në protestë në një kohë kur sipas tij ai është invalid. 

l.q.
Komento

Komente

 • Aldemsi vjeter: 17/02/2019 16:28

  O Milet keni harru ish "shefin e Shtabit" te Ushtrise... Katunar Xhemol Gjoksin qe rrinte prapavije ne "mbrojtje" te krahmarrjes..

  Përgjigju
 • CaBone: 17/02/2019 13:38

  O Noka hallall ta beft zoti ty o Ku...rv mashkull qe ste del nje si un e nai tjeter qe mendon si un, qe me te pas aty ne dor e me te ber nje her qe mos te dalesh ne rrug oer nja ca muaj. Po ti ben si i fort kur je me tjer rreth e per qark dhe e din qe je me imunitet deputeti. Ti je njeriu me pa fryr ne ate vend ZAGAR. Sthem se jan me te mir kta qe qeverisin se nuk enkam as iden pasi mungoj nga Shqipria per nja 3 vjet e ca, por te shofesh tipa si ju qe duan pushtet me dhun eshte tja fusesh vetes. A ju vjen keq per ate pupoll mor ju Shke.....fsha rracen ty e ati Balli ka..it lales qe vetem Loq..en te rruan, apo kur e keni rrujt ju per popullin qe ta rruani tani? Ooooo se harrova, si gjithmon ku ti keni ato. ✌️

  Përgjigju
 • Bledar: 17/02/2019 10:23

  E shkreta shqiperi per keta halabak, po pse moj moj drejtesi nuk i Kalb ne burg pse?!?!?!?!?

  Përgjigju
 • Gege Kosova: 17/02/2019 09:02

  Kush eshte ky "trim gjesh belane" qe,po kerkon belane.Sot nuk e gjene.

  Përgjigju
 • opioninion: 17/02/2019 08:59

  te arestohete partitete vevendosja parti lsi partidemokratike partise ldkdhe partise monarkise tehiqete imuniteti ne parlamentedhe te vihete para drejtesis mos lejni te fido me djadha

  Përgjigju
 • Tirona: 17/02/2019 08:07

  Jepjani voten ketij halabakut.Imagjino ku ne pushtet te vrasin.O Zot ca te kena bo qe na solle ket lloj fare se far kari sesht.

  Përgjigju
  • Vlora: 17/02/2019 13:57

   Hahahahahah hahaha i madh Tirona, po ca fare janë o vëlla? Hahaha

 • ripi: 17/02/2019 07:47

  ore ka porte kjo drejtoria e policise, apo kujt ti teket hyn brenda, ceshte ky nivel sigurie, duhet te jete me karta sigurie hyrja, apo vk hyn kush te hyje.ministri te marre masa se nuk eshte kryeministri qe skane cte bejne, por eshte siguriiiiiiiiiiiiiii e qytetareve. Me vote keta mu.... nuk vijne kurre. Keta duan policine e sales, ti kepus mire

  Përgjigju
 • memento mori: 17/02/2019 07:20

  atehere o Luli, nese kishe vendos qe te besh ndryshe republiken e re, me kasten e vjeter perfundinisht nuk behet. por edhe ndonje hyrje e re qe ke mes partise, kane filluar te bejne agresivin. gjithsesi nuk je i paster as vet ti o Luli. madje protesta duhet popullore edhe me e madhe qe te protestohet kunder status quo qe po i krijoni vetes dhe kindershtareve politike. ju beni sikur kerkoni veting, kundershtaret bejne edhe me shum sikur duan veting. me florencrar apo me te ngjashem si ai nuk behet shqiperia. intelektuala te forte. juve nuk ju ben pershtypje cfare premtoni, sa hipni ne pushtet, transformoheni ne gjakpires.

  Përgjigju
 • dulja: 17/02/2019 05:53

  po me keta idjote do behete vendi ku eshte prokuroria ku hyne kshu keta plera hyy ligesia e kombite

  Përgjigju
 • me policin: 17/02/2019 01:58

  cjane keta m*taa legena pa nivel barbona qe dhunojne policin.tja q* cfare e dine veten keta . jane bere deputet po jo njerez akoma. policin duhet tju fuste shkop gome se e kane hak. lanet dita qe jane deputet keta flliqesira keta barbonaaa, negativa , se lane te eci kjo shqiperi para. yyttt... ju q* depuleshee zorraxhi, te trashe. jemi me policin vella!

  Përgjigju
 • Tani: 17/02/2019 01:00

  O legen mashkull qe sillesh ne ate menyr po te isha un do te futsha plumin e do i thosha burgut hapu. Nuk do I kishte ardh keq asnji njeriu sikur te kishin heq qafe o shk**dhat. Po kush je ti te hysh ne komisariat e te shtysh policin qe esht ne krye te detys o legen. Doni edhe votA ju ordinera

  Përgjigju
 • Plumin e Ke pak o mul: 17/02/2019 00:51

  O te q**sha ropt o legen ca Pune ke me policin qe po ben detyren mund te jet vellai jon baba jon o shk**dhat po nuk Ke faj ti ka faj ai qe nuk nxjerr pistoleten e Ti numuron ne ball o pleher Po ca vote do pd me njerez si ty o kelysh ku*ve

  Përgjigju
 • albblog: 17/02/2019 00:34

  i thoni nokes te flasi pak anglisht te qeshim hahahahh

  Përgjigju
 • Muli: 17/02/2019 00:28

  Hidhuni prangat moter**rave se u paskan ardhur vete ne dere. A ti kishte policia e Britanis keta cuba prej letre. Mul Noka i ka b*thet si mafishe. Bejn fest te burgosurit po tu vij ne dhome.

  Përgjigju
 • Lartmadhnia: 17/02/2019 00:16

  Po sikur tju japim ca arme e tju fusim ne nje stadium PS PD LSI dhe funderrinat e tjera e tju lejme derisa mos te ngeli me asnje deri ne plumb te fundit qe te shpetojme njehere e mire.

  Përgjigju
 • Redi: 16/02/2019 23:21

  Perfundimisht Shqiperia jone e bukur nuk do behet kurre sa do jene kta surrata te shemtuar...Te njejtit njerez qe vran ne 97,2011 duan te vin ne pushtet me force dhe arrogance.Ju jeni gjithçka,perveçse SHQIPTAR....JENI KANCERI I KETIJ VENDI

  Përgjigju
 • Alban2019: 16/02/2019 23:20

  O Zot i madh çfar eshte ky cub bajgash qe ka hyre me force brenda ne polici dhe qe ve dore mbi policin e shtetit Shqipetar????!!!!!!! Pse policia nuk i ka futur plumbin ballit si çdo benin te gjitha policite e perendimit ku duam te behemi anerar??? Kush i perkedhel keta cuba funderrina???? Perse nuk ka lajme BRAKING NEWS qe ky kaçak Serb eshte i vrare sepse vuri dore mbi policin brenda nderteses se policise PERSE PERSE PERSE?????

  Përgjigju
 • Qytetar i ndershem: 16/02/2019 23:17

  Kta jan thjesht BARBARË...nuk kemi cte bejme...perderisa ka njerez qe i mbeshtesin kta do vazhdojn te lehin pafundesisht...nuk ikin kta kurre...jan konsiderushem...kan 30 vite qe kan investuar ne kafsheri....Ky flamuri ka qene minister rendi...tani ben te fortin me policin....si mundet te behet ky minister rendi?!...fatkeqesi e madhe per kte vend qe ka ngelur kshu e do mbesi pergjithmone se nuk e len kta njerez qe nuk e njohin ligjin...policia sot dha mesazhin qe i ka frike...se kta jan shum te dhunshem...ato skena BARBARE ku 10 çunake shkaterronin pronen e perbashket dhe policia bente sehir ishin shum te shemtuara...ne kte vend ligji rendon akoma mbi te dobtin dhe te varfrin....i forti dhe i pasuri ben cfare te doje dhe nuk e prek ligji akoma...

  Përgjigju
 • Bujari: 16/02/2019 23:17

  çohu enver se keta nuk mbajne dot nje grup horrash qe duan te mbajne nje vend peng.. durimi ka nje kufi.. keni marre votat e keni pergjegjesine te mbani rendin e qetesine..

  Përgjigju
 • Hinglateri: 16/02/2019 23:12

  Muli sivllau i gamorit nje kafshe prehistorike

  Përgjigju
 • Salicari: 16/02/2019 23:12

  Kjo nuk ka shance te ndodh ne Amerike

  Përgjigju
 • Qytetari: 16/02/2019 23:10

  Nuk durohen mo keto.. Jane ngjitur si kanceri ne trupinne ketij bendi e po bejne si po duan.. Mijra shqipetare iken si rezultat i qeverisjes se ketyre 30 viteve... Me mire te na mari bota e te rriten brezat te qete.. Keshtu nuk vazhdohet me...

  Përgjigju
 • Shqiptari: 16/02/2019 22:56

  Ore malok m*ti or ta q*ft kina grun

  Përgjigju
 • Ops: 16/02/2019 22:47

  Kjo me ngjan me kohen e Sales kur filloj ti vinte veza tek b*tha , e njejta gje po ndodh dhe tani

  Përgjigju
 • Tomo: 16/02/2019 22:43

  Mbani aty brenda mos I leni te dalin per jete.

  Përgjigju
 • Voica: 16/02/2019 22:34

  Plehërat vazhdojnë të bëjnë pis çdo gjë. Këta janë shqiptarët me bisht që na thoshnin njëherë e një kohë të huajt (fqinjët sidomos). Qytetërimi gjithnjë i ka hapur rrugë barbarisë.

  Përgjigju
 • Andi: 16/02/2019 22:34

  Ca eshte ky shtet qe i lejon keta bythq**a te sillen si zot dhe te kapin per fyti policin brenda ne komisariat.

  Përgjigju
  • Xhuxhu: 17/02/2019 00:10

   Derra jeni ju.

 • Dardania e lashte: 16/02/2019 22:33

  Oh Flamur kape nje policë te italisë ose nese je azgan nje grek Ta fute plumbë ne koke Me shqiptarë e keni lehtë

  Përgjigju
 • njerez te trash: 16/02/2019 22:33

  ka apo nuk ka shtet,ka apo nuk ka ligje ky shtet.kush eshte ky moter Q qe prek me dore nje polic te shtetit.po nese ky polici do kishte b**e dhe ja numuronte mu ne lule te ballit cdo behesh?po sikur ky polici ta zhdepte ne dru kete kafshe qe quhet deputet fashist tradhetar dhe spiun i sebeve?ka te drejt nje deputet te jete i pakapshem nga ligji? HAPU DHE HAPU DHE .ta shikojn te gjithe ajo kafsheri qe ishte atje ne shesh sot se kush u heq breket dhe i heq per brekesh sa here duan protesta.se te gjitha ata qe ishin sote ishin pa b**e se i ka ne dore saliu me mulin qe ben te fortin .por kur ben te fortin nje dite do ngelesh pa hunde se do te thyhet hunda dhe gjithe kockat,AH SA MEKATE KENI PER LARE JU FASHISTA

  Përgjigju
 • kakrruk: 16/02/2019 22:31

  Ua! Ua! Hajde deputë, hajde! Kush janë këta pushta që futen në drejtorinë e policisë dhe dhunojnë oficerët e shtetit në atë mënyrë? Si i lejojnë të futen ashtu more? Të arrestohen të gjithë. Harrova që nuk i arrestojnë dot se kanë imunitet. Ua beeep imunitetin. Shikoni reagimin e vëllait të hajdutit në Gjermani, Alibeajt, pastaj të djalit të gazetarit më të shkëlqyer të epokës së komunizmit, Balliut, si edhe në fund të Mul (Rakisë) Nokës. Si edhe ca bishtave nga pas që bëjnë të fortin. Nuk jap dot asnjë shpjegim pse veprojnë ashtu. Të ishin në SHBA ose EU do të ishin brenda në qeli tani të gjithë. Shit happens only in Albania.

  Përgjigju
 • Hasani: 16/02/2019 22:22

  Turp per policine qe pranuan kete veprim Te ulet te ketyre shk**dhatave. . Perse nuk u shk**dhyet nenen aty ku ishin ...

  Përgjigju
 • Kola: 16/02/2019 22:17

  O minister i rendit ! Do funksionoje apo jo institucioni qe ju drejtoni ? Cfare eshte kjo tolerance me keta deputet qe u duket vetja se jetojne ne kohen e sherifave. Do i jepni uniformes se policit dinjitet apo jo ? Duhet te kerkoni urgjent urdher arresti per keta horra...

  Përgjigju
 • Ilir: 16/02/2019 22:17

  Ja dhe halabaket e pd. Keta na detyron Luli te votojme ne me listat e mbullura..! Lere pastaj ata te Mones e Edit...!

  Përgjigju
 • loni: 16/02/2019 22:11

  ktu nuk eshte per tu bere ndonjehere shtet . polici nuk duhet te preket me dore , deputet apo leckaman qofte duhet ta kapesh per bythe dhe ta plasesh ne toke .

  Përgjigju
 • Populli: 16/02/2019 22:09

  Perse nuk e arrestoni kete bandit kete kriminel meme eshte aty Futeni me biruc qenin

  Përgjigju
 • tini: 16/02/2019 22:07

  Policia te reagoj ndaj deputereve qe hyn me firce ne drejtirune e policise sidomos Noka , bile dhe ta arrestojne per yshtrim force bdaj uniformave blu

  Përgjigju
  • Goni: 16/02/2019 22:49

   Turp për deputetët

 • Santa Quaranta: 16/02/2019 22:07

  Nuk kemi shtet!! CIli ligjvenes ne Afrike do te guxonte te prekte policin me dore si e prek ky hajvan??!!

  Përgjigju
  • kampacurreta: 16/02/2019 22:32

   PUNA E PARE QE DUHET TE BEJE MINISTRI I BRENDESHEM ESHTE PROCEDIMI PENAL PER KETE HALLDUPE QE KERCENOJNE POLICINE NE ZYRAT E TYRE, DALJEN PERPARA DREJTESISE TE KETYRE DEPUTETEVE ESHTE ME RENDESI IMEDIATE. PRESIONI PARA POLICISE ESHTE I BARABARTE ME PRESIONIN NDAJ DREJTESISE. DEPUTETET SHKELIN VETE LIGJET.