VIDEO/ Giacomo Vrioni protagonist në SHBA, New England shënon tre gola

VIDEO/ Giacomo Vrioni protagonist në SHBA, New England shënon tre gola

Giacomo Vrioni

New England Revolution fitoi 3-0 kundër Independiente (Panama) dhe me rezultatin e përgjithshëm (4-0) kalon në 1/8 e Kupës së Kampioneve për zonën e Amerikës së Veriut dhe asaj Qëndrore.

Këtë duel nga minuta e parë e nisi edhe Giacomo Vrioni, me sulmuesin e Kombëtares që asistoi për golin e tretë në fundin e lojës. Gil dhe Chancalary shënuan dy golat e parë për vendasit, para se Vrioni të dhuronte pasimin final për Kaye në minutën e 90+3.

Titullar shqiptari, që në këtë duel u ndëshkua edhe me karton të verdhë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

KPA shkarkon prokurorin Erjon Pano

KPA shkarkon prokurorin Erjon Pano