VIDEO/ Gjimshiti rikthehet në fushë, Lazio fiton me Atalantën në Bergamo

VIDEO/ Gjimshiti rikthehet në fushë, Lazio fiton me Atalantën në Bergamo

Festa e Lazios

Atalanta humbi 0-2 me Lazion në javën e 11 në Serie A. Në Bergamo për vendasit u rikthye në fushë edhe Berat Gjimshiti që mungonte prej dy muajsh për shkak të lëndimit. Mbrojtësi i Atalantës dhe Kombëtares u fut në fushë me nisjen e pjesës së dytë, duke mos evituar humbjen e të tijve.

Golat për Lazion u shënuan nga Zaccagni në minutën e 10-të, teksa Felipe Anderson në minutën e 52 shënoi golin e qetësisë dhe "vulës" për tri pikët. Me këtë fitore Lazio shkon në kuotën e 24 pikëve, aqsa ka edhe Atalanta. Skuadra e Sarrit i merr vendin Atalantës për shkak të golavarazhit.

 


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Gjimshiti rikthehet në fushë pas 2 muajsh, Lazio fiton në Bergamo! Napoli mund Romën dhe kryeson Serie A


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Keisi pranon se ka ndjenja për Lorencin, këngëtari e përqafon

Keisi pranon se ka ndjenja për Lorencin, këngëtari e përqafon