Gol dhe asist për shtatë minuta, Nedim Bajrami shkëlqen me Sassuolon

Nedim Bajrami

Sassuolo po fiton 0-2 kundër Salernitanës në udhëtim. Për raundin e 31-të në Serie A deçiziv ka rezultuar Nedim Bajrami. Fantazisti i Kombëtares ka asistuar dhe shënuar në harkun e shtatë minutave.

Duhej minuta e 37-të kur Bajrami do asistonte për Lauriante, me miqtë që gjetën avantazhin. Më pas në të 44 minutë 25-vjeçari i Kombëtares do shënonte edhe golin e dytë të ndeshjes duke treguar një formë të mirë.

Ky ishte goli i dytë dhe asisti i dytë për Bajramin këtë sezon. Kujtojmë se këtë duel fantazisti e nisi nga minuta e parë, ndërsa Marash Kumbulla qëndron në stol.

S.DH/E.H/Shqiptarja.com

A mund të zhvillojë Shqipëria turizmin elitar?

×

Halit Valteri: SPAK ka kërkuar masë arresti për Ilir Metën dhe Monika Kryemadhin, pritet vendimi