Gol dhe asist për shtatë minuta, Nedim Bajrami shkëlqen me Sassuolon

Gol dhe asist për shtatë minuta, Nedim Bajrami shkëlqen me Sassuolon

Nedim Bajrami

Sassuolo po fiton 0-2 kundër Salernitanës në udhëtim. Për raundin e 31-të në Serie A deçiziv ka rezultuar Nedim Bajrami. Fantazisti i Kombëtares ka asistuar dhe shënuar në harkun e shtatë minutave.

Duhej minuta e 37-të kur Bajrami do asistonte për Lauriante, me miqtë që gjetën avantazhin. Më pas në të 44 minutë 25-vjeçari i Kombëtares do shënonte edhe golin e dytë të ndeshjes duke treguar një formë të mirë.

Ky ishte goli i dytë dhe asisti i dytë për Bajramin këtë sezon. Kujtojmë se këtë duel fantazisti e nisi nga minuta e parë, ndërsa Marash Kumbulla qëndron në stol.

 

S.DH/E.H/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Parti të re pasi humbi vulën e PD? Lulzim Basha vendos sot fatin e tij politik

Parti të re pasi humbi vulën e PD? Lulzim Basha vendos sot fatin e tij politik