VIDEO/ Gol në minutën e 118, Liverpool thyen Chelsean në finale dhe ngre trofeun e Carabao Cup

VIDEO/ Gol në minutën e 118, Liverpool thyen Chelsean në finale dhe ngre trofeun e Carabao Cup

Festa e Liverpool

Liverpool ia doli të fitonte 1-0 kundër Chelsea në finalen e Carabao Cup dhe në Wembley të ngrinte për herë të dhjetë këtë trofe. Tanimë të kuqtë sigurojnë trofeun e parë sezonal dhe këtë në minutat e fundit të shtesës prej 30 minutash me golin e kapitenit van Dijk.

Në Londër përballja ishte emocionuese, me dy skuadrat që u futën në fushë me qëllimin për të marrë një trofe pas 90 minutave. Pjesa e parë ishte e mirë për Chelsean, që shënoi me Sterling pas 33 minutave lojë, mirëpo gjithçka u anulua pasi sulmuesi ndodhej në pozicion jashtë loje.

Në të dytën Liverpool shënoi me van Dijk në të 60 minutë, por sërish goli u anulua për pozicion jashtë loje. Me kohën e rregullt që u mbyll 0-0, skuadrat iu drejtuan shtesës prej 30 minutash.

Duhej pikërisht minuta e 118 e ndeshjes që kapiteni  van Dijk të shënonte me kokë pas një krosimi të Tsimikas nga këndi, duke i dhënë trofeun e dhjetë të Carabao Cup Liverpoolit.

Në Wembley festoi pjesa e kuqe e stadiumit, me Klopp që dukshëm ishte në festë për këtë sukses të të tijve.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Durrës, ia rrëmbyen gjyshërit, mamaja merr 3 vjeçarin, falenderon policinë

Durrës, ia rrëmbyen gjyshërit, mamaja merr 3 vjeçarin, falenderon policinë