VIDEO/ Gol nga 30 metra, Edon Zhegrova mahnit francezët

VIDEO/ Gol nga 30 metra, Edon Zhegrova mahnit francezët

Festa e golit

Edon Zhegrova ka shënuar golin e tetë me fanellën e Lille këtë sezon në Ligue I të Francës. Talenti i Kosovës ka mahnitur të pranishmit në stadium, duke shënuar nga 30 metra për të shtangur portierin.

Për javën e 20-të të kampionatit, Zhegrova "vulosi" tri pikët dhe në minutën e 40-të shënoi golin e katërt të ndeshjes kundër Clermont. Vendasit nuk e vendosën në diskutim suksesin, teksa shënuan katër herë në pjesën e parë.

24-vjeçari Zhegrova ka treguar se ka potencial për të ardhmen, me Lille që në janar refuzoi disa oferta për të. Sulmuesi anësor nuk e ka fshehur se dëshiron të luajë për Barcelonën në të ardhmen.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi