VIDEO/ Gol nga porta në portë, gardiani hyn në librin e rekordeve Guinness

VIDEO/ Gol nga porta në portë, gardiani hyn në librin e rekordeve Guinness

Goli i Leandro Requena

Portieri i Cobresal, Leandro Requena shënoi golin e tretë në fitoren 3-1 të ekipit të tij. Këtë gol Requena e realizoi në fitoren ndaj Colo Colo në Primera Division të Kilit. Gabimi i portierit të Colo Colo, Brayan Cortes, në skajin tjetër të fushës kishte dalë përpara dhe gabimi i tij solli një gol nga 96.04 metër.

Gabimi i Cortes ishte vendimtar në këtë rast pasi ai rrëshqiti duke i dhënë mundësinë topit që të shkonte në drejtim të kuadratit. Gardiani ndodhej shumë metra përpara zonës së tij, krejtësisht i papërgatitur, kështu që topi përfundoi në portën e skuadrës së Colo Colo.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Dhjetra kamionë në radhë në doganën e Kosovës, vështirësi në hyrjen e mallrave nga Shqipëria

Dhjetra kamionë në radhë në doganën e Kosovës, vështirësi në hyrjen e mallrave nga Shqipëria