VIDEO/ Goli i parë me ekipin e ri në Serie A, Nedim Bajrami: Dua të luaj më shumë, mirë që hyri në rrjetë

VIDEO/ Goli i parë me ekipin e ri në Serie A, Nedim Bajrami: Dua të luaj më shumë, mirë që hyri në rrjetë

Nedim Bajrami pas golit

Sassuolo fitoi dje 3-2 me Cremonesen për javën e 25-të në Serie A. Dueli u vendos nga Nedim Bajrami, fantazisti i Kombëtares që ndali sferën në rrjetë në të 90+2 minutë me një goditje të zgjuar nga brenda zonës.

Kalimi në janar nga Empoli te Sassuolo i ka dhënë tjetër hov 24-vjeçarit, që duket i lumtur në Reggio Emilia. Bajrami ka qenë ndër lojtarët më të vlerësuar të ndeshjes, teksa pas ndeshjes ka thënë se është shumë i lumtur që më në fund shënoi dhe kërkon më shumë minuta në të ardhmen.

"Ishte një gol i rëndësishëm dhe një ndeshje e shkëlqyer për të gjithë ekipin, duhet të vazhdojmë kështu. 2-0 është gjithmonë i rrezikshëm, ata shënuan dy gola, por ne reaguam mirë dhe fituam. Ishte e rëndësishme për ne. Kam humbur 2 ose 3 herë raste para portës disa javë më parë. Sot topi hyri në portë dhe unë jam shumë i lumtur. Një gol i rëndësishëm për skuadrën. Ka shumë ndeshje për të luajtur me Sassuolon dhe këtu ndihem shumë mirë. Djemtë më pritën shumë mirë”, tha 24-vjeçari.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

Plas debati në Repolitix, Azgan Haklaj përplaset me Arben Skënderin: Ti je legen, zagar! Ish-deputeti: Ti je legen vetë

Plas debati në Repolitix, Azgan Haklaj përplaset me Arben Skënderin: Ti je legen, zagar! Ish-deputeti: Ti je legen vetë