VIDEO/ 'Grushti' në Superkupë, Cristiano Ronaldo pezullohet! S'i shpëton as gjobës

VIDEO/ 'Grushti' në Superkupë, Cristiano Ronaldo pezullohet! S'i shpëton as gjobës

Momenti i tensionit

Al Hilal fitoi 2-1 kundër Al Nassr duke marrë të drejtën për të kaluar në finalen e Superkupës së Arabisë Saudite. Në këtë sfidë ra në sy ndëshkimi me karton të kuq i Cristiano Ronaldos.

Me Al Nassr që po humbiste, edhe portugezi "humbi' mendjen dhe goditi me bërryl kundërshtarin në të 86 minutë. Karton i kuq për sulmuesin që do humbasë ndeshjen e radhës.

Veç mungesës, CR7 është dënuar edhe me gjobë prej 5 mijë eurosh. Shifër simbolike kjo, në krahasim me 200 milionë eurot që ai fiton në sezon në Ligën Arabe të Futbollit.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Himarë/ Rama i jep certifikatën e pronësisë, vajza e Petro Markos: Do ta kthej në muze, kujtimi i babait do jetë gjithmonë aty

Himarë/ Rama i jep certifikatën e pronësisë, vajza e Petro Markos: Do ta kthej në muze, kujtimi i babait do jetë gjithmonë aty