VIDEO/ 'Hirushes i vjedhin këpucët', Union Berlin në rënie të lirë! Freiburg shënon 4 gola dhe ndjek Bayern Munich

Një nga golat e Freiburg

Java e 15 në Bundesligë pa Freiburg të fitonte 4-1 me Union Berlin. Kryeqytetasit  janë në rënie të lirë, me 'Hirushen' e këtij sezoni në Gjermani që nga vendi i parë brenda tre javësh e sheh veten në pozitën e pestë në klasifikim. Nga ana tjetër Freiburg merr vendin e dytë duke qenë në ndjekje të Bayern Munich kryesues. Kujtojmë se tre javë më parë Union Berlin kryesonte Bundesligën. Golat në "Europa Park Stadium" u shënuan në pjesën e parë për vendasit. Grifo me dopietë në minutat 4, 6 dhe 20, si edhe Gregoritsch në 45+1 vendosën ndeshjen. Në minutën e 84, Michel për miqtë shënoi golin e flamurit.

Pas 15 ndeshjeve të para në Bundesligë, Bayern Munich prin renditjen me 34 pikë, ndjek Freiburg me 30 pikë dhe Leipzig me 28 pikë. Në zonën e ftohtë Stuttgart me 14 pikë, Bochum me 13 dhe Schalke me 9 pikë.

Partia e Mitsotakis kandidon Fredi Belerin për eurodeputet, si e vlerësoni?

×

GOLAT/ Befasi në Champions League, Dortmund - PSG në gjysmëfinale! Francezët përmbysën 1-4 Barcelonën, gjermanët 4-2 Atl. Madridin