VIDEO/ Hutoi gardianët dhe i hodhi një litar, modelja seksi 21 vjeçare ndihmon nënën të arratiset nga burgu

Një histori e rrallë ka ndodhur Kolumbi. Një vajzë 21 vjeçare, shumë bukuroshe dhe e njohur në instagram, ka ndihmuar mamanë e saj të arratiset nga burgu, duke hutuar një roje të institucionit.

Sipas asaj që është thënë në procesin gjyqësor 21-vjeçarja Aida Victoria Merlano, raportohet të ketë thurur një plan tepër të guximshëm për të nxjerrë mamanë e saj nga burgu, duke përdorur edhe një litar dhe një bashkëpunëtor me motoçikletë.

Aida Merlano Rebolledo arriti të arratisej nga një burg në Bogota duke zbritur nga dritarja e katit të tretë të një salle stomatologjie në vitin 2019.

Politikania, në atë kohë 38 vjeç, ishte dënuar me 15 vite burg për mashtrim në votime, korrupsion dhe armëmbajtje pa leje, vetëm gjashtë muaj pasi kishte fituar zgjedhjet si senatore. Vajza e saj u akuzua për bashkëpunim, por u la e lirë me kusht dhe vazhdimisht poston foto për 2,5 milionë ndjekësit e saj në Instagram. Por ndërsa ajo shoqërohej nga një roje burgu dhe një shofer në zyrën e dentistit që ndodhet jashtë burgut, ajo u lejua të hynte e vetme.

 

 

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Policia ndaloi protestën e Berishës në Bulevard, si e vlerësoni vendimin?×

Lajmi i fundit

KATAR 2022/ Arabisë Saudite i mbaron 'magjia', Polonia e mposht me 2 gola! Lewandowski shënon golin e parë në Botëror, polakët në krye të grupit C (VIDEO)

KATAR 2022/ Arabisë Saudite i mbaron 'magjia', Polonia e mposht me 2 gola! Lewandowski shënon golin e parë në Botëror, polakët në krye të grupit C (VIDEO)