VIDEO/ Icardi harron ndarjen nga Wanda, gol dhe asist nga sulmuesi argjentinas

VIDEO/ Icardi harron ndarjen nga Wanda, gol dhe asist nga sulmuesi argjentinas

Mauro Icardi

Galatasaray barazoi sot 2-2 me Alanyaspor për javën e 11 në Superligën e Turqisë. Për vendasit shkëlqeu Mauro Icardi me një gol dhe një asist. Në minutën e 11, argjentiasi shërbeu për Mertens që nuk e pati të vështirë të shënonte. Në të 22 minutë Mauro do e dërgonte topin vetë në rrjetë pas pasimit final nga Oliveira.

Vetëm dy minuta më vonë argjentinasi do shënonte sërish, me VAR që i anulloi golin. Edhe pse me dy gola epërsi, Galatasaray nuk mundi të merrte tri pikë pasi u barazua në pjesën e dytë. Titullar për Galatasaray ishte edhe Rashica, që u ndëshkua me karton të verdhë. Veç barazimit dhe rrëshqitjes së tri pikëve, vendasit u ndëshkuan dy herë edhe me karton të kuq. Kujtojmë se Icardi po kalon një situatë të trazuar sentimentale, pas ndarjes nga Wanda Nara.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme