VIDEO/ Inter barazon në fund 1-1 Lazion, tifozët spektakël në stadium

VIDEO/ Inter barazon në fund 1-1 Lazion, tifozët spektakël në stadium

Moment nga ndeshja


Në Milano, Interi dhe Lazio barazuan 1-1. Miqtë e Tudor humbën dy pikë vetëm në fundin e ndeshjes, teksa kanë siguruar një vend në Europa League. Dueli i javës së parafundit në Serie A u zhbllokua pas vetëm katër minutave lojë, por VAR do 'ngrinte' festën e Castellanos te miqtë për pozicion jashtë loje.

Megjithatë Lazio shënoi në minutën e 32 me Kamada, para se Dumfries të barazonte në fundin e lojës (87'). Te Interi kampion i Serie A, Asllani qëndroi në stol, ndërsa për Lazion Hysaj luajti 23 minuta. Përpara ndeshjes tifozët e Interit dhuruan një koreografi fantastike, duke kujtuar titullin kampion të 20-të fituar vetëm pak javë më parë.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Interi barazon 1-1 ndaj Lazios dhe ngre trofeun! Kumbulla e katranos, Sassuolo rrëzohet në Serie B! Roma fiton me Genoan


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

‘Është djali më i bukur shqiptar’, Adrola Dushi pranon lidhjen me Capital T?

‘Është djali më i bukur shqiptar’, Adrola Dushi pranon lidhjen me Capital T?