VIDEO/ Interi i falet Thuram, zikaltërit pa shënjestër në Champions League! Luan edhe Asllani

VIDEO/ Interi i falet Thuram, zikaltërit pa shënjestër në Champions League! Luan edhe Asllani

Inter 1-0 Benfica

Interi fitoi 1-0 kundër Benficës për raundin e dytë në grupet e Champions League. Një gol i Thuram në minutën e 62-të i dha tri pikë djemve të Simone Inzaghit, që ngjiten me kuotë të njëjtë pikësh me Sociedadin kryesues, 4. Ndeshja u dominua nga italianët, që në shtëpi shpërdoruan një mori rastesh për të mbyllur ndeshjen. Tifozët mbetën "me zemër të ngrirë" deri në sekondat e fundit, kjo për shkak edhe të formës së mirë të portierit mik Trubin. Në minutën e 84 në fushë u fut edhe Kristjan Asllani, që bëri një paraqitje të mirë. Në grupin D, Sociedad dhe Inter me katër pikë ndajnë kreun, me spanjollët që kanë shënuar një gol më shumë.


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Real Madridi 'mbret' edhe në Itali, Interi një gol në Champions League! Arsenal dhe United humbasin me përmbysje, fiton Bayern Munich


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

Rehova e Kolonjës, fshati turistik rrëzë malit të Gramozit që boshatiset në dimër! Mësuesja me shtëpi bujtinë: Nuk ofrohen kushte për ngrohje

Rehova e Kolonjës, fshati turistik rrëzë malit të Gramozit që boshatiset në dimër! Mësuesja me shtëpi bujtinë: Nuk ofrohen kushte për ngrohje