VIDEO/ Interi mund 1-0 Romën, Kristjan Asllani 'gatuan' golin e suksesit

Marcus Thuram

Interi fitoi 1-0 me Romën për javën e dhjetë në Serie A. Në "Giuseppe Meazza" vendosi goli i Marcus Thuram në minutën e 81-të të ndeshjes. Djemtë e Inzaghit marrin kështu tri pikë me vlerë që i katapultojnë në krye të Serie A. Vendimtar në këtë sfidë ishte edhe Kristjan Asllani. Në minutën e 75 mesfushori u hodh në fushë, teksa iu deshën vetëm gjashtë minuta për të treguar cilësitë e tij. Një pasim i gjatë i kalibruar nga afro 35 metër prej Asllanit, bëri që Dimarco të kontrollonte bukur dhe më pas të pasonte për Thuram, që shënoi golin me vlerën e tri pikëve. Kështu Inter merr kreun me 25 pikë, ndërsa Roma me 14 pikë mbetet në vendin e tetë.

GOLAT/ Kristjan Asllani regjisor, Interi mposht 1-0 Romën dhe merr kreun e Serie A! Napoli dhe Milan ndahen 2-2 mes emocioneve

Si i vlerësoni protestat e dhunshme të Rithemelimit tek Bashkia?