VIDEO/ Interi 'tërmet 6 ballësh', zikaltërit përmbysin Bolonjën dhe harrojnë humbjen me Juventusin

Festa e Inter

Në "Giuseppe Mezza" Inter fitoi 6-1 me Bologna-n për javën e 14-të në Serie A. Të parët që kaluan në avantazh ishin miqtë me Lykogianis në të 22 minutë, me Interin që shnëoi më pas me Dzeko, Dimarco dhe Martinez për të përmbysur ndeshjen qysh pjesën e parë. Në të dytën Dimarco për dopietën personale, Calhanoglu dhe Gosense dërguan shifrat në 6-1. Me këtë fitore Inter shkon në kuotën e 27 pikëve në vendin e katërt, teksa Bologna mbetet e 13 me 16 pikë.

VIDEO/ Roma dy ndeshje pa fitore në Serie A, Inter përmbys Bolognan! Lecce befason Atalantën dhe i merr tri pikë