VIDEO/ Ivan Balliu në fushë, Vallecano humbet në shtëpi me Sociedad

Goli i Ander Barrenetxea

Në stadiumin "Futbol de Vallecas" në Madrid, Real Sociedad mori fitore 0-2 kundër vendasve të Rayo Vallecano. Miqtë zgjidhën gjithçka në pjesën e parë, teksa u shënuan dy gola. Në minutën e 15-të, Sorloth kaloi në avantazh Sociedad, teksa Barrenetxea shënoi golin e qetësisë në minutën e 36-të. Në fushë për Vallecanon ishte edhe Ivan Balliu, i cili luajti për 84 minuta por pa ndihmuar të tijtë. Pas ndeshjes së sotme, Sociedad me 38 pikë barazon në vendin e dytë Real Madridin (dy ndeshje më pak), teksa Vallecano qëndron në vendin e 9 me 26 pikë.

VIDEO/ Barazon Real Madridin në klasifikim, Sociedad kalon pa probleme Vallecanon! Atletico 'tripletë'

A duhet prokurorëve të SPAK-ut t'u jepet e drejta e rikandidimit?

×

Mero Baze: Mbi përballjen e socialistëve me drejtësinë dhe nevoja për administratën e Shqipërisë në BE