VIDEO/ Ja si duket spitali i Mirditës pas rikonstruksionit, shërbim për rreth 50 mijë pacientë

VIDEO/ Ja si duket spitali i Mirditës pas rikonstruksionit, shërbim për rreth 50 mijë pacientë

Kryeministri Edi Rama ka ndarë pamje nga transformimi i spitalit të Mirditës. Spitali i është nënshtruar një rikonstruksioni jo vetëm në fasadën e jashtme, por edhe në ambientet e brendshme duke ofruar kushte dhe standarde bashkëkohore për pacientët.

Kryeministri në një postim në Facebook shkruan se ky spital ofron shërbim shëndetësor për rreth 50 mijë banorë.

“MIRËMËNGJES dhe me Spitalin e rilindur të Mirditës, një tjetër investim me rëndësi në shëndetësi, i cili do të ofrojë shërbim shëndetësor për rreth 50 mijë banorë, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • tuci: 18/04/2024 10:48

  Te semureve tu vene karrige perjashte e te sherohen duke pare si duket spitali nga jashte.

  Përgjigju
 • edmond (koder rreshen): 18/04/2024 09:57

  Spitali ishte apo dyqan me materjale elektrike ? Sic duket operatori per te plotesuar kroniken, ne munges te aparaturave Spitalore,na shfaqi dy priza,dhe nje kontakt oksigjeni !!!

  Përgjigju
  • katallani: 24/04/2024 09:16

   mos harro nxorri dhe citofonin.

 • Sondazhi i ditës:

  A ka qenë Vettingu i gjyqtarëve e prokurorëve proces i besueshëm?×

Lajmi i fundit

I riu afgan tenton të presë damarët në bord, avioni i linjës Lyon-Stamboll bën ulje të detyruar në Rinas

I riu afgan tenton të presë damarët në bord, avioni i linjës Lyon-Stamboll bën ulje të detyruar në Rinas