POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

VIDEO/ Ja si e shkatërron i riu biçikletën Mobike, mjetet 'cool' mbërritën në Tiranë pak ditë më parë

Vetëm pak ditë më parë biçikletat më ‘cool’, ato Mobike, mbërritën në kryeqytetin shqiptar. Ndonëse nuk kanë bërë akoma një javë që xhirojnë në rrugët e Tiranës, një pasazh aspak pozitiv është regjistruar kundër Mobike.

Një adoleshent është filmuar teksa shkatërron mjetin inteligjent, duke e përplasur me një mur në rrugë.

Nuk dihen arsyet që kanë nxitur këtë të ri të ndërmarrë këtë akt negativ, por videoja e publikuar në rrjetet sociale tregon qartë veprimin aspak të denjë të të riut ndaj këtyre mjeteve që përdoren në vendet e zhvilluara dhe që më në fund u krijua mundësia t'i përdorin edhe qytetarët shqiptarë.

/l.q.
Komento

Komente

 • preunder: 28/09/2018 03:07

  Ky eshte tip me precedente penale te tjere.vjedhje e bicikletave te lagjes me e zakonshmja...si ben hic pershtypje pse po e prish ate mjet dhe konseguencat qe vijne me pas.shkurt.adoleshent I mbrapshte,e ardhmja e zeze e Shqiperise

  Përgjigju
 • Glaukias: 14/06/2018 09:33

  Kjo gja ishte dje natën te rruga Ali Riza Kolonja, ky djali o me shpi perball Bar Lloto 'Vila Guza', babën ja qujnë Bujar. Isha tu kalu aty por smujta me bo gjo se kur isha tu u afru ky me dy tjerë hynë tek shtëpia e këtij

  Përgjigju
  • flori: 14/06/2018 11:28

   Nese je i sigurte, dergoja bashkise kete informacion. Maloket injorante e maskarenj duhet te mesojne te behen qytetare, dhe menyra e vetme eshte te paguaje nje gjobe te majme.

 • Loni: 14/06/2018 08:32

  Lgbt je ti more rob* dhe Erion Veliaj jot se ata po mbajne mesim neper shkolla si te behesh.

  Përgjigju
  • Loni: 14/06/2018 13:34

   Loni r*t ty Veliaj,Rames ,Saliut ,Lulit..Metes.. Pago taksat per by.. pago legen . Ti ushqehesh nga politika o pabuks.

 • Roza: 14/06/2018 00:43

  Ketu ne Amerike, do ta kapte policia zvarre drejt ne biruce. Keta jane plerat e kombit, per ta dhe shpejt e tij qe qeshin te veproje ligji. Shume e bute policia. Nuk behet Shqiperia me prishje e djegje si ne Kukes, dogjen pronen dhe opozita kerkon kriminelet te dalin nga burgu.

  Përgjigju
 • Kafsha: 13/06/2018 23:28

  Ky është i biri Paloqe-Mul-BalliFarrinjve

  Përgjigju
 • Landi: 13/06/2018 21:46

  Po prej këtyre biçikletave po zhduket parkingun dhe po ngushtohen Korsikë, që të bëjmë rrugët e biçikletave, se Kalamajt dhe pleqt që kemi në shtëpi do i ulim të zgarra, se makinat spo i përdorim dot më. Pastaj mos të flasim për dyqanet që nuk kanë më as parking as vend për të ber ndonjë furnizim. Se taksat vinë nga pensjonostat dhe militantët që bëjne propagandë, po nuk ju dha frymarie biznesit ky shtet do marr fund.

  Përgjigju
  • Maks: 14/06/2018 06:01

   Ky erjoni ne vend te bicikletave duhet te vint gomere sepse me ate jan mesuar prinderit e tyre dhe ata

 • Erion Veliaj: 13/06/2018 21:39

  Sa injorant prishen alanët Biçikletash, dhe ku tani që do filloja të nxirrja free biçikleta por pa Shalë vetëm me bastun që mos të ket diskriminim

  Përgjigju
  • Miri: 14/06/2018 05:49

   Te tille kriminele duhen futur me burg direkt

 • Enver Hoxha: 13/06/2018 21:37

  Bijet e mi mos u mërzisni Edvini esht pasardhësi im i denjë

  Përgjigju
  • Une: 14/06/2018 06:10

   Pasardhesi i denje i Enverit jane Saliu me klyshet e tij ku ben pjese edhe ti.

 • loni: 13/06/2018 21:32

  Disa komentues po me tregojn taksat, dhe kush ata që Skane paguar ndonjëherë jo për gjë. Mua sa për të paguar mund të paguaj sa dhjet fishin e atij rrk që foli më poshtë.Dhe biçikletat jan private mos ki merak Si paguan bashkia. Që me që ra llafe faturën një fidan pemë 2 mil Lek të vjetra di t'i përdor mirë taksat mos e vritet mendjen.

  Përgjigju
  • Loni: 14/06/2018 07:38

   Loni ti je LGBT paguan taksa dhe per by*en..te jap te drejte qe thua paguaj 10 fish taksa..ti je nje pabuks dhe legen ,nje njeri qe paguan taksa ne kapitlizem e sigurte qe nuk ben komente si ty o ku**e.

  • veshguasi: 13/06/2018 23:13

   Kafshet nuk munde te behen njers ;me takoj te bisedoj me nji fanatik partiak u knaq kur pa skenen qe ai budallaj adleshet bante lufte me hekurin.Konkluzjoni çdo perparim ktyre mesjetarve u errsohen syte dhe mendja.Duhet ligji te jet i rrept dhe te sundoj .Ne te kundert per shqiptaret Evropa do jet nji otopi .Ne kte raste fiton politika ,familjet e tyre jetojn ne Amerik apo Evrope ..........

 • Joni: 13/06/2018 21:15

  Ky dhe shoket e tij me shume mundesi do te jene pjelle malesh te thella qe sdine ca eshte prona as gjeja...por ne mal kane hedhur gur ,,,por bicikleta seshte gur oooo malok injorant...civilizoju pak..."e zeza e Shqipnise eshte vete shqiptari"

  Përgjigju
  • Joni: 13/06/2018 23:14

   S'eshte puna se jane me inteligjente,por ama biçikleta kane pare me pare se ato maloket qe jane ne kete video...tipi i ketij kalon nga gomari ne ferrari...

  • ALMA: 13/06/2018 21:42

   SHUM E SAKT KETE DO THOJA DHE UN KETO LLOJ TIPASH NUK DUHET TE RRIN NE QYTET .POR TE MALI ME GROPA ATY KU PULA HA GUR

  • Tuti: 13/06/2018 21:41

   Po se pjellat e fushave jane me inteligjent sipas teje e ???

 • Damien: 13/06/2018 20:40

  Në vend të perdoreshe termin i "riu" do ishte më e saktë të shkruesh "idioti".

  Përgjigju
 • Fieri: 13/06/2018 15:24

  Cfar ben or femije e lig ore maskara.. po keta zorrat qe bejne video dhe qeshin ate te kisha para syve do te kisha prer veshte.. maskara qe te gjithe qe jeni aty spaskeni turp yt rrac e poshter futeni brenda keta mostra te mesojne te mesojne te respektojne dicka qe nuk eshte e tyre.. bejeni shembull keta mostra

  Përgjigju
 • Kot fare: 13/06/2018 14:58

  Po si ore jane tr Edvinit dhe Erionit. Po edhe pas 27 vjeteve po me kujtoni idiotelleqet e 1991 , teorite e ceku te bardhe. Po jane taksat tona, jane nga buxheti i shtepise se secilit. TURP NGELET NE MESJETE, PRANDAJ JEMI KESHTU DHE KEMI FEMIJE SI KETA QE PRISHIN PRONEN D TYRE.

  Përgjigju
 • shoku: 13/06/2018 14:51

  Kompania eshte e siguruar dhe ku eshte lajmi ketu per ne gazete, edhe jashte i prishin keto bicikleta.Mobike eshte kompani miliona dollareshe dhe nuk e ka problem se u prishen bicikletat se e ka fitimim shume te madh.

  Përgjigju
  • Joni: 13/06/2018 21:12

   Po si flet keshtu,si nuk keni piken e pergjegjsise...prandaj nuk ecen ky vend se ekzistojne njerez si ju...me te ardh keq..turp

  • Luigi: 13/06/2018 17:36

   O shoku po dhe ajo kompania e siguruar mund te jete.sa me shume te shkaterrohet the tarifat e sigurimit rriten o shoku. Consumatori e han gjithmon.

 • Maminasi: 13/06/2018 14:40

  Asht i shtyre nga deputeti i BABALES SEljani dhe Balliu per te bere vidjon e radhes

  Përgjigju
 • tonin: 13/06/2018 14:32

  ska faj,kujtoi se haej

  Përgjigju
 • Wtf: 13/06/2018 14:16

  Ama fiks po ben opozite, se ata te opozites kshu e nisen. Shkaterruan ca ngeli nga komunizmi me sloganin jane kujtime te erreta e pastaj ngeli populli pa buke se skishte ngelur gje. Sigurisht moren kontrollin e cdo gjeje pastaj. Megjithate ky brez po rritet tmerresisht keq, duke nisur nga kultura familjare deri te kenget qe degjojne qe nuk eshte aspak e parendesishme, te behet hit ne Shqiperi nje tip qe kendon dhe leviz si majmun me crregullime, cte presim nga brezat qe i degjojne?

  Përgjigju
 • roni: 13/06/2018 13:52

  Kafsha ben veprimet e veta ska cfare te bej tjeter.

  Përgjigju
 • Nert: 13/06/2018 13:36

  Brez muti. Plehre.

  Përgjigju
 • Kafsha: 13/06/2018 13:34

  Pjellë neandërtalësh, baj-gë!

  Përgjigju
 • altin: 13/06/2018 13:13

  Po cfare keni me djalin ? Lereni te qete. Ai thjesht po ben opozite.

  Përgjigju
 • faro: 13/06/2018 13:02

  Denim SHEMBULLOR, ketij shkaterruesi te qellimshem.Ndryshe nuk mbrohet prona e petbashket

  Përgjigju
  • Ardi: 13/06/2018 15:02

   Nuk eshte prone e perbashket, esht e kompanive te lali erit. Po kjo eshte ceshtje tjeter ;)

 • Erik: 13/06/2018 12:58

  Barbar, brez leshi, t'ua thyesh kockat plehrave.

  Përgjigju
 • Aaaa: 13/06/2018 12:58

  Rrace e ndyre qeshin me leket qe paguajn prindrit e tyre me taksat. Burge per plehren dhe gjobë qe te blihen 10 bicikleta te reja me leket e gjobes.

  Përgjigju
 • loni: 13/06/2018 12:37

  Per kuriozitet vetem xhaja komunist komentojn ketu ? qe ju eshte djegur filmi ne kohen e Xhahit Enver.

  Përgjigju
  • Loni: 13/06/2018 13:48

   Loni ti je dobic or djal,se kupton dot njeriun me prinder qe i robtohen gjithe diten, dhe qe paguajn taksa per te mbajt me buke dobicin si puna jote dhe ate dobicin tjeter qe prish hekurishten ,thua se fajin ja ka bicikleta,po ka byth ai plehra dhe ti bashke me ate ik prish nje makine poicie ne mes te rruges. Po ka krimba si ty dhe si ai miu kanalit ne video ,prandaj nuk ecen para ai vend.

 • Hasani: 13/06/2018 12:37

  Shqiperia do nje usta si Putini.

  Përgjigju
 • Kafsha: 13/06/2018 12:22

  Turp per ate qe e prish turp te kene dhe ata qe qeshin dhe bejne sehir I gjeni dhe i denonise sjane njerez

  Përgjigju
 • berti: 13/06/2018 12:21

  kte ta gjej poilicia dhe ti jap i denim qe as mos ti shofi drejte me ato bicikleta se gishtat e duarve i paske lene

  Përgjigju
 • Loni: 13/06/2018 12:10

  Cdo gje e servirur nga Erioni dhe Edi eshte e ndyre dhe me qellime te dyshimta cdo nisem e tyre duhet bojkotuar.

  Përgjigju
  • Toni: 13/06/2018 14:42

   Loni=idiot?

 • Varje: 13/06/2018 12:03

  Shpellar!!! Plehre!!! I neveritshem! Sa keq qe nuk ekzistojne institucionet e riedukimit, se 30 vite te jetes do i kishte hak ti kalonte atje!!

  Përgjigju
 • berti: 13/06/2018 12:02

  Ai ka lene gishtat e dores ke trupi bicikletes.... Policia duhet ta denoj ate si shembull per tjeret

  Përgjigju
 • One: 13/06/2018 11:52

  Deshperuese, aty me shume prishet se ndertohet. Perseritet historia e Rozafes. Duhet bere shembull, por me siguri do mbrohet politikisht. Se ne fakt ata jane mbas cdo zullumi.

  Përgjigju
 • Albanian: 13/06/2018 11:39

  Gjejeni edhe vareni per llapen monsteren injorante.

  Përgjigju
 • Varja: 13/06/2018 11:36

  Perplaseni kete adoleshentin pas muri njehere, se ndoshta i vjen mendja ne vend dhe behet njeri. Rini neandertali.

  Përgjigju
 • Redi: 13/06/2018 11:17

  Ky qeka ti kalosh tankun persiper plerat e plerave te q root femi te degjeneruar.

  Përgjigju
 • Sula: 13/06/2018 11:14

  Kultura nuk vjen vetem me bindje , por dhe me dajak . Frika run vreshtin thote poplli

  Përgjigju