VIDEO/ Juventusi lë me pasoja Nantes, francezët humbasin në kampionat

Festa e Rennes

Në stadiumin "de la Beaujoire", Nantes vendase humbi 0-1 me Rennes për javën e 25 në Ligue I, me miqtë që vijojnë formën e mirë dhe janë në zonën e Europa League. Ndeshja u vendos nga goli i Doku në minutën e 20-të. Në 45 minutat e dyta u kryen 10 zëvendësime nga dy skuadrat, me rezultatin që në fund nuk ndryshoi. Pas humbjes në Europa League me Juventusin, Nantes pëson disfatë tjetër, këtë herë në kampionat. Rennes me 46 pikë mban vendin e pestë, teksa Nantes me 28 pikë është në vendin e 13-të.

VIDEO/ PSG fiton duelin direkt me Marseille dhe vendos 'diktat' në Francë! Rashani shpëton Clermont nga humbja, turpërohet Monaco