VIDEO/ Kukësi në krizë, Edi Martini di sekretin e Teutës! Enkeleid Dobi largohet nga verilindorët

Kukësi 0-1 Teuta

Në stadiumin "Kukës Arena", Teuta mori tri pikë me vlerë me Kukësin vendas. Sfida u vendos nga goli i Lorenco Vilës në minuën e 61 të ndeshjes. Megjithë sulmet e djemve të Enkeleid Dobit, Kukësi nuk ia doli të sigurojë një pikë në shtëpi. Te Teuta përpara pak ditësh në stol u rikthyer Edi Martini, me trajnerin shkodran që di sekretin për të dërguar durrsakët te suksesi. Humbja në shtëpi 0-1 me Teutën në javën e 13 të Superligës ka sjellë edhe vendimin drastik për trajnerin, me Enkeleid Dobin që nuk është më pjesë e stolit te verilindorët. Lajmi është konfirmuar nga drejtori i klubit, Naim Halili. Dobi u emërua në stolin e Kukësit në shtatorin e këtij viti, teksa 48 vjeçari durrsak bëhet trajneri i radhës që nuk i mbijeton vendimit të presidentëve.

VIDEO/ Ndryshimet e trajnerëve japin efekt, Teuta fiton në Kukës! Laçi merr tri pikë në Ballsh, Enkeleid Dobi s'është më pjesë e verilindorëve! Erzeni dhe Partizani ndahen me 6 gola

A besoni se do realizohet vota e diasporës për zgjedhjet e ardhshme?

×

Ceremonia e rivarrimit të 5 dëshmorëve të atdheut, Balla: T'i konsolidojmë rezultatet