VIDEO/ La Liga rikthehet pas 2 muajsh, Ivan Balliu merr një pikë në transfertë me Vallecanon

Rayo Vallecano duke festuar golin e parë

Në "Estadio Municipal de Montivilli" në Katalonjë, Girona dhe Rayo Vallecano barazuan 2-2. Në fushë për 90 minuta për miqtë ishte edhe Ivan Balliu, me mbrojtësin e kombëtares që dhuroi një performancë të mirë. Ishte Camello që kaloi në avantazh Vallecanon në minutën e dytë, teksa barazoi Castellanos në minutën e 34. Pjesa e dytë solli golin e Palazon në të 62 minutë për Vallecanon, teksa 15 minuta nga fundi ishte Saiz që barazoi 2-2. Rayo Vallecano me 23 pikë mban vendin e shtatë, teksa Girona pozicionohet e 12-ta.

VIDEO/ 4 gola për një pikë, Girona dhe Vallecano ndahen në paqe! Betis barazon me Bilbaon

A respektohen të drejtat e punëtorëve në Shqipëri?

×

Gonzato mesazh medias: Informoni bazuar mbi fakte e të vërteta! BE-në e keni në krah